Koniec Grand Prix w szachach

Sylwia Mąkosa z Makowca oraz radomianie - Piotr Ciechoński i Paweł Czyż, zostali zwycięzcami I Grand Prix o Puchar Centrum Handlowego M1

W klasyfikacji mężczyzn tryumfatorzy całego cyklu w czterech turniejach zgromadzili po 28,5 pkt Jednak w ostatnim - zimowym turnieju, musieli uznać wyższość Arkadiusza Skawińskiego oraz Marcina Pomagalskiego. Rywalizacja pomiędzy nimi toczyła się na szczeblu grupy A, w której udział wzięli zawodnicy posiadający więcej niż 1600 punktów rankingowych.

W klasyfikacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się Sylwia Mąkosa. Zawodniczka reprezentująca PKS Makowiec wygrała ostatnią rywalizację, jak i całą edycję Grand Prix. Co ciekawe, rezultat zimowych zmagań pokrył się z klasyfikacją generalną, w której za Mąkosą znalazły się Aleksandra Zygarska i Paulina Kowalczyk.

Grupę B (zawodnicy poniżej 1400 punktów) zdominował Piotr Kaluga (Radom). W końcowej klasyfikacji wyprzedził o półtora punktu Tadeusza Guzińskiego, Przemysława Andułę (obaj Radom) oraz Krzysztofa Sitka (Zwoleń). Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Tymoszczuk (Zwoleń).

I Grand Prix cieszyło się dużym zainteresowaniem, gdyż w przeciągu całego cyklu wzięło w nim udział blisko 150 zawodników. Godny podkreślenia jest fakt włączenia się do rywalizacji 7-letniego Jarosława Węglińskiego (Zwoleń) oraz 5-letniej Aleksandry Szymańskiej (Radom). Co więcej, Ola może pochwalić się dorobkiem 3,5 pkt.

Organizatorem całego cyklu było Radomskie Stowarzyszenie Sportowe Gambit. II Grand Prix rozpocznie się w lutym 2005 r.