TPR Lublin - Vive Kielce 30:20

Po bardzo dobrym meczu młodziutkie szczypiornistki lubelskiego TPR pokonały u siebie faworyzowane Vive Kielce różnicą 10 bramek. Po raz kolejny świetną skutecznością strzelecką popisała się Anna Cegłowska

Wprawdzie mecz był tylko I-ligowy, ale na parkiecie oglądaliśmy trzy byłe reprezentantki Polski - Iwonę Nabożną w TPR oraz Elżbietę Kopretowską i Bożenę Sęktas, dawniej Lokwenc w drużynie gości. Początek spotkania był wyrównany i bardzo nerwowy w wykonaniu obu zespołów. Vive wyszło na parkiet z założeniem wyłączenia z gry Cegłowskiej. Trener Waldemar Czubala szybko to rozszyfrował i zdjął z boiska tę zawodniczkę, a wprowadził Iwonę Nabożną, która uspokoiła grę. Brak lubelskiej snajperki sprawił, że... w szeregi gości wkradło się zamieszanie. W 21. minucie przy stanie 9:9, trenerka kielecka Ewa Kruk wzięła czas. Wykorzystał tę przerwę także lubelski szkoleniowiec, zmienił obronę na 5-1, czym kompletnie wybił Vive z uderzenia. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną lublinianek 15:9. W ostatnich 10 minutach tej części gry dobrze spisywała się rozgrywająca Dorota Szuwarska.

Po przerwie przewaga gospodyń jeszcze wzrosła. Dwie znakomite akcje przeprowadziła Nabożna, za które otrzymała gorące brawa od kibiców. - Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie - podsumował trener Czubala. - Świetnie spisały się obie bramkarki i skrzydłowe. Duży wpływ na postawę naszej drużyny miała gra Iwony Nabożnej. Cieszę się z tej wygranej. Mamy młody zespół i stale idziemy do przodu.

TPR LUBLIN 30 (15)

VIVE KIELCE 20 (9)

Składy

TPR: Samolej, Kocka - Cegłowska 11, Pietrzak 3, Szuwarska 3, Lipińska 0, Wojdat 1, Kot 1 oraz Nabożna 5, Mizak 3, Tkaczyk 2, Watras 1, Krajewska 0, Sahadyń 0.

Vive: Bator, Umańska - Sęktas 3, Kopertowska 7, Wiktorowska 2, Czerwińska 3, Tutaj 3, Wcześniak 2 oraz Skrzypczyk 0, Drogosz 0, Rutka 0, Kabała 0, Basiak 0.

Tabela I ligi kobiet

Wyniki pozostałych spotkań X kolejki:

MMTS Kwidzyn - Słupia Słupsk 27:20

MKS Zgierz - Łączpol Gdynia 18:26

SMS Gliwice - AZS AWF Wrocław 27:24

Beskid WSB NLU Nowy Sącz - UKS Roeben Środa Śląska 30:23

Ruch Chorzów - AZS AWF Katowice 17:22.