AZS Ostrowiec - AZS Białystok 1:3 w serii B siatkarek

Niespodziewanej porażki w Ostrowcu doznały siatkarki miejscowego AZS. W pojedynku dwóch akademickich ekip lepsze okazały się niżej notowane studentki z Białegostoku, wygrywając z podopiecznymi Andrzeja Zborowskiego 3:1

Niewielu zakładało taki scenariusz, zwłaszcza po pierwszym secie, który gospodynie wygrały łatwo do 16. Od początku drugiej partii lepiej prezentował się Białystok, a losy meczu zdecydowały się w secie trzecim. Ostrowczanki osiągnęły pięciopunktową przewagę - 16:11, ale równie łatwo jak ją osiągnęły, tak ją oddały, tracąc pięć punktów z rzędu. Zdobyta w ten sposób przewaga psychiczna pozwoliła siatkarkom gości kontrolować końcówkę tej partii i czwartego seta. - Jestem zaskoczony postawą Białegostoku. Grają znacznie lepiej niż na początku września, gdy spotkaliśmy się na Akademickich Mistrzostwach Polski - przyznał trener ostrowczanek.

W niedzielę podopieczne Andrzeja Zborowskiego czeka trudny wyjazdowy pojedynek z Piastem Szczecin.

AZS OSTROWIEC - AZS BIAŁYSTOK 1:3 (25:16, 18:25, 21:25, 22:25)

AZS: Skorupska, Kosiorowska, Smykiel, Żółtańska, Zagojska, Wiśniewska, Dudek (libero) oraz Piasecka

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Skra Bełchatów - MMKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:16, 27:25, 26:24), ChTPS Chodzież - Olimpia Jawor 1:3 (9:25, 25:20, 16:25, 15:25), TPS Rumia - Wisła Kraków 1:3 (25:23, 22:25, 20:25, 20:25), SMS I PZPS Sosnowiec - Piast Szczecin 3:2, Start Łódź - Sokół Chorzów 3:2 (22:25, 25:15, 25:20, 24:26, 15:6), Politechnika Częstochowa - Legionovia Legionowo 3:1 (25:16, 29:27, 21:25, 25:21)