AZS Ostrowiec - AZS Bia造stok 1:3 w serii B siatkarek

Niespodziewanej pora磬i w Ostrowcu dozna造 siatkarki miejscowego AZS. W pojedynku dw鏂h akademickich ekip lepsze okaza造 si ni瞠j notowane studentki z Bia貫gostoku, wygrywaj帷 z podopiecznymi Andrzeja Zborowskiego 3:1

Niewielu zak豉da這 taki scenariusz, zw豉szcza po pierwszym secie, kt鏎y gospodynie wygra造 豉two do 16. Od pocz徠ku drugiej partii lepiej prezentowa si Bia造stok, a losy meczu zdecydowa造 si w secie trzecim. Ostrowczanki osi庵n窸y pi璚iopunktow przewag - 16:11, ale r闚nie 豉two jak j osi庵n窸y, tak j odda造, trac帷 pi耩 punkt闚 z rz璠u. Zdobyta w ten spos鏏 przewaga psychiczna pozwoli豉 siatkarkom go軼i kontrolowa ko鎍闚k tej partii i czwartego seta. - Jestem zaskoczony postaw Bia貫gostoku. Graj znacznie lepiej ni na pocz徠ku wrze郾ia, gdy spotkali鄉y si na Akademickich Mistrzostwach Polski - przyzna trener ostrowczanek.

W niedziel podopieczne Andrzeja Zborowskiego czeka trudny wyjazdowy pojedynek z Piastem Szczecin.

AZS OSTROWIEC - AZS BIAΧSTOK 1:3 (25:16, 18:25, 21:25, 22:25)

AZS: Skorupska, Kosiorowska, Smykiel, 草速a雟ka, Zagojska, Wi郾iewska, Dudek (libero) oraz Piasecka

Pozosta貫 wyniki 10. kolejki: Skra Be販hat闚 - MMKS D帳rowa G鏎nicza 3:0 (25:16, 27:25, 26:24), ChTPS Chodzie - Olimpia Jawor 1:3 (9:25, 25:20, 16:25, 15:25), TPS Rumia - Wis豉 Krak闚 1:3 (25:23, 22:25, 20:25, 20:25), SMS I PZPS Sosnowiec - Piast Szczecin 3:2, Start 鏚 - Sok馧 Chorz闚 3:2 (22:25, 25:15, 25:20, 24:26, 15:6), Politechnika Cz瘰tochowa - Legionovia Legionowo 3:1 (25:16, 29:27, 21:25, 25:21)