Sport w skrócie

SIATKÓWKA

Wynik zaległego meczu III ligi kobiet: AZS Uniwersytet Rzeszowski Rzeszów - Sanoczanka Sanok 3:2.

BADMINTON

PASSA TRWA. Trwa znakomita passa młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba. Tym razem doskonale spisali się oni podczas rozegranego w Sochocinie k. Warszawy Krajowym Turnieju Juniorów. W singlu juniorów pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Kaczor, który w finale pokonał 2:0 swojego klubowego kolegę Dawida Gąsiora. W grze podwójnej juniorek drugie miejsce zajął debel Wioleta Konieczna/Monika Żarów, który w finale uległ 0:2 parze AZS-u Warszawa Joanna Gołębiewska/Anna Suwalt. Na trzecim miejscu uplasował się debel w składzie Kamilla Sagan (Stal)/Monika Lenartowicz (Technik Głubczyce). W grze podwójnej juniorów drugie miejsce wywalczył debel Krzysztof Kaczor (Stal)/Sławomir Gąsior (Orbitek), który w finale uległ 1:2 parze Kasjan Bieniarz/Paweł Polek (Technik Głubczyce). Piąte miejsce zajęła para Mateusz Czachor (Stal)/Krystian Żebrowski (Hubal Białystok). W grze mieszanej zwyciężyli Dawid Gąsior/Wioleta Konieczna, którzy w finale pokonali 2:0 parę Łukasz Biela/Monika Kowlaczyk (Orlicz Suchedniów). Na trzecim miejscu uplasował się mikst Damian Trela/Kamilla Sagan (Stal), a na piątym Robert Gałek (Orlicz Suchedniów)/Monika Żarów (Stal).

KRUKOWSKI PIĄTY W MIKŚCIE. W Słupsku rozegrany został Krajowy Turniej Seniorów w badminotnie. W zawodach tych dobrze spisał się junior Stali Nowa Dęba Kamil Krukowski, który wspólnie z Moniką Cichoń (UKS Sobótka) wywalczył piąte miejsce w grze mieszanej.

ŻUŻEL

FERJAN W KROŚNIE. Słoweniec Matej Ferjan został obcokrajowcem KSŻ Krosno. 27-letni zawodnik ma zagwarantowany udział w dziesięciu spotkaniach.

RAJKOWSKI NA TRZY LATA. Michał Rajkowski podpisał trzyletni kontrakt ze Stalą Gorzów. Piotr Paluch, Paweł Hlib i Robert Flis mają to uczynić po ukazaniu się listy transferowej. Drużyna z Gorzowa będzie rywalem Marmy Polskie Folie Rzeszów i KSŻ Krosno w rozgrywkach I ligi.

FINAŁ W RZESZOWIE. 12 czerwca 2005 roku na torze w Rzeszowie rozegrany zostanie finał Mistrzostw Europy Par. Wystąpią w nim pary z Polski oraz po trzy najlepsze duety z półfinałów w czeskich Slanach (7 maja) i słoweńskim Krsko (8 maja). Będzie to druga edycja tych rozgrywek. W 2004 roku finał został rozegrany w Debreczynie na Węgrzech. Wygrali Czesi przed Rosją i Polską.

KOLEJNE KONTRAKTY W OPOLU. Sebastian Kowolik i Marcin Sekula przedłużyli kontrakty z beniaminkiem I ligi, TŻ Opole. Przypomnijmy, że drużyna z Opola będze rywalem w rozgrywkach I ligi zespołów Marmy Polskie Folie Rzeszów i KSŻ Krosno.