BOKS ZAWODOWY. Gala w Rzeszowie

Wielkie święto zawodowego boksu już 18 grudnia odbędzie się w rzeszowskiej hali na Podpromiu. Dawid Kostecki młodzieżowy mistrz świata wagi półciężkiej WBC skrzyżuje rękawice z Dhafirem Smithem z USA, który zamierza odebrać tytuł rzeszowskiemu mistrzowi

Czarnoskóry Dhafir Smith ma 22 lata. Dotychczas stoczył 23 walki na zawodowym ringu. Szesnaście razy zwyciężał raz zremisował, a sześć razy musiał uznać wyższość rywala. We wrześniu br. miał być przeciwnikem Dawida Cygana Kosteckiego (Hammer Knockout Promotion) w walce o tytuł, ale po obejrzeniu kaset z zapisem walk Cygana zrezygnował. Teraz jest gotowy by stawić czoła Dawidowi.

- Nie wiem czy wtedy zrezygnował dlatego, że się przestraszył czy górę wzięły względy finansowe i nie ma to dla mnie większego znaczenia. Przygotowuję się do tej walki jak mogę najlepiej bo obrona tytułu to zawsze wielkie wyzwanie, a pretendenci to nie przypadkowi bokserzy. Bardzo szanuję rywala i jego dorobek, ale zrobię wszystko by w swoim mieście, swoim przyjaciołom i kibicom pokazać dobry boks i obronić tytuł - mówi Dawid Cygan Kostecki, który stoczył już piętnaście walk zawodowych i wszystkie wygrał w tym trzynaście przed czasem.

Oczywiście walką wieczoru rzeszowskiej gali będzie pojedynek Cygana ze Smithem, ale to nie koniec atrakcji dla sympatyków boksu. Odbędzie się w sumie sześć walk. Być może w ringu pojawi się Krzysztof Diablo Włodarczyk mistrz świata WBF. - Jeżeli tylko Diablo nie będzie musiał w tym czasie walczyć w obronie tytułu w Niemczech to na pewno pojawi się w Rzeszowie - mówi Piotr Werner organizator gali.

Na pewno na rzeszowski ring wyjdą: Tomasz Bonin, Włodzimierz Łazebnik i Przemysław Sobczak. Ich rywalami będą bokserzy zagraniczni. W Rzeszowie ma zjawić się także Przemysław Saleta, który stoczy pojedynek w formule K1.

Bilety na rzeszowską galę boksu zawodowego już od najbliższego piątku będzie można kupować w hali na Podpromiu, kinie Helios i w centrum handlowym Europa. Będą kosztować 19, 29 i 39 złotych. Wejściówki do loży dla VIP-ów wyceniono na 200 złotych.