Pływanie. Częstochowski medal

Anna Kowalczyk z UKS Trójka Częstochowa została medalistką mistrzostw Polski seniorek. Mistrzostwa odbywały się na pływalni w Oświęcimiu.

Zawodnicy UKS Trójka działającego przy Gimnazjum nr 3 spisali się bardzo dobrze. 16-letnia Anna Kowalczyk zdobyła swój pierwszy medal w gronie seniorów.

- Wywalczyła go po wspaniałym wyścigu na 100 m stylem klasycznym, uzyskując trzeci czas 1:11,22, co jest jej nowym rekordem życiowym - relacjonuje trener zawodniczki Jacek Gawda.

Już pierwszy dzień mistrzostw zapowiadał udany występ częstochowianki. Kowalczyk w swojej koronnej konkurencji - 50 m st. klasycznym - zajęła czwartą lokatę, uzyskując bardzo dobry rezultat 0:32,82. Do "klasy mistrzowskiej" zabrakło zaledwie 0,03 sek. Dzień drugi zakończył się siódmym miejscem na 200 m st. klasycznym w czasie 2:37,23. - Dała o sobie znać choroba, którą Ania przechodziła w ubiegłym tygodniu - tłumaczy szkoleniowiec. - Zabrakło wytrzymałości. To rozczarowanie Ania powetowała sobie w ostatnim dniu zawodów, zdobywając brązowy medal. Drugim reprezentantem Trójki był Michał Małasiewicz. Jego sukcesy nie są wprawdzie tak okazałe, ale zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W swoich trzech startach trzykrotnie poprawiał rekordy życiowe. Na 1500 m st. dowolnym uzyskał 16:37,62; na 400 m 4:07,86, a na 200 m 1:57,75.

Anna Kowalczyk swoją przygodę z pływaniem rozpoczęła dziewięć lat temu od nauki pływania. Jej pierwszym nauczycielem i trenerem był Jacek Gawda - nauczyciel Gimnazjum nr 3. W tym czasie w mistrzostwach Polski juniorów wywalczyła 7 złotych, 11 srebrnych i 7 brązowych medali. Od 2002 r. powoływana jest do kadry narodowej, wielokrotnie reprezentowała barwy Polski. W marcu br. została włączona do kadry olimpijskiej "C", która przygotowuje się do udziału w olimpiadzie w 2008 r. w Pekinie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.