Moderator Hajnówka - Avia Świdnik 3:1

Występujący w serii B siatkarze Avii przegrali na wyjeździe z beniaminkiem - Moderatorem Hajnówka. W drużynie ze Świdnika duży zawód sprawili atakujący.

Mecz Avii w Hajnówce oglądali także kibice świdniczan. Klub kibica Avii dotarł na spotkanie autokarem razem ze świdnicką drużyną. Wyposażeni w bęben młodzi sympatycy drużyny ze Świdnika gorąco dopingowali swoich przez cały mecz. W drugim secie udało im się nawet zakrzyczeć klub kibiców Moderatora. Spotkanie oglądał także zawodnik Avii, pochodzący z Hajnówki Dariusz Jałoza, który obecnie przechodzi rekonwalescencję po wypadku z 17 października, a także jego ojciec Konstanty. Wcześniej świdniccy siatkarze odwiedzili mogiłę swojego kolegi klubowego Łukasza Jałozy, brata Darka, który wraz z dwoma kolegami - Wojciechem Trawczyńskim i Jakubem Zagają zginął w Bogucinie.

Pierwsza partia sobotniej rywalizacji rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy, którzy bardzo skutecznie zagrywali oraz blokowali. Świdniczanie nie mogli sobie poradzić z mocnym serwisem Jacka Malczewskiego, a także z blokiem Łukasza Babińczuka i Macieja Wołosza. Pierwszą odsłonę Moderator wygrał do 20.

Sporo emocji było w drugim secie. Nasi zagrali bardzo agresywnie, co dało wymierne efekty. Od początku Avia prowadziła kilkoma punktami. Później do głosu doszli gospodarze i wygrywali 11:8. Potem był remis 14:14. Zacięta walka o każdy punkt trwała do końca tej partii. Świdniczanie utrzymywali jedno-, dwupunktową przewagę, której nie oddali do końca seta, wygranego do 27.

W trzeciej partii Avia poszła za ciosem i niewiele brakowało, by osiągnęła sukces. Przez większość seta trwała zacięta walka. W zespole gospodarzy było sporo nieporozumień i niedokładności, co skrzętnie wykorzystywała drużyna trenera Krzysztofa Lemieszka. W pewnym momencie zespół ze Świdnika prowadził 17:16. Jednak w końcówce więcej wyrachowania i spokoju pokazali siatkarze beniaminka i wygrali 25:21. W czwartym secie Avia już nie podjęła walki i uległa gładko 15:25.

- Największym zagrożeniem była dla nas gra w ataku Macieja Wołosza - mówi trener Lemieszek. - W naszej wyjściowej szóstce zagrał na pozycji atakującego Ukrainiec Nikołaj Barashkov, ale nie zaprezentował się najlepiej. Zamiana na Tomka Bogusza także nie przyniosła powodzenia. Nie mogę mieć zastrzeżeń do naszego przyjęcia, za to atak Barashkova czy Artura Kabzińskiego pozostawia wiele do życzenia. Początek czwartej partii rozpoczęliśmy fatalnie. Dopiero wymiana połowy drużyny przyniosła poprawę.

MODERATOR HAJNÓWKA 3

AVIA ŚWIDNIK 1

SETY: 25:20, 27:29, 25:21, 25:15.

SKŁADY

Moderator: Gołębski, Malczewski, Aleksandrowicz, Babińczuk, Wołosz, Antoniuk i Kubeł (libero) oraz Kacperski, Wesołowski, Hajbowicz.

Avia: Ogonowski, Bogusz, Barashkov, Nudha, Kabziński, Pietryka i Guz (libero) oraz Korpak, Gorzkiewicz, Mazowski, Chojnacki.

SERIA B SIATKARZY

Wyniki pozostałych spotkań IX kolejki:

Chemik Bydgoszcz - SPS Zduńska Wola 3:0

Śnieżka-Joker Piła - GTPS Gorzów Wielkopolski 3:0

Gwardia Wrocław - Jadar Radom 2:3

BBTS Bielsko-Biała AZS Opole 3:0

Skra II Bełchatów - KPS Wołomin 3:0

Orzeł Międzyrzecz - AZS Politechnika Śląska 3:0