I liga zapaśników: SMS - Siła 0:7

Tęgie lanie zebrali zapaśnicy SMS-u Radom od Siły Olimpii Mysłowice

Gospodarze wystąpili w tym meczu mocno osłabieni. As atutowy radomian - Damian Zuba, występował na międzynarodowym turnieju w Danii, Łukasz Fafiński jest kontuzjowany, a Eugeniusz Grudziński nie dojechał tym razem z Białorusi. Ich zmiennicy walczyli co prawda bardzo ambitnie, ale rywale z Mysłowic okazali się znacznie silniejsi.

Najbardziej wyrównany pojedynek stoczył w wadze do 96 kg Andrzej Deberny. Podopieczny Mariana Osińskiego, jako jedyny z gospodarzy, wykonał akcję techniczną. Jego przeciwnik, dwukrotny mistrz Polski - Marcin Letki, musiał się nieźle napocić, aby wykazać swą wyższość. Wygrał, bo zmęczył Debernego i decydujący rzut wykonał tuż przed końcem walki.

Już w najbliższą środę sympatyków zapasów w Radomiu czeka nie lada gratka. Na mecz z SMS-em przyjedzie Legia Warszawa, w której składzie aż roi się od gwiazd.

SMS RADOM - OLIMPIA SIŁA MYSŁOWICE 0:7 (2:25).

Wyniki walk: do 55 kg: Szymon Hocaś przegrał na punkty z Krzysztofem Grzybkiem, 60 kg: Kamil Sokołowski uległ Mariuszowi Pioskowikowi, 66 kg: Marcin Kiljanek został położony na plecy przez Damiana Gawkowskiego, 74 kg: Tomasz Maj przegrał z Tomaszem Szewczykiem, 84 kg: Zenon Garbaty przegrał przez tusz z Piotrem Grabowskim, 96 kg: Andrzej Deberny nie dał rady Marcinowi Letkiemu, 120 kg: Paweł Lisek przegrał z Aleksandrem Sidorenką.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Unia Racibórz - Zagłębie Wałbrzych 2:5 (7:16), Sobieski Poznań - PTC Pabianice 2:5 (9:17). Pauzowała Legia Warszawa.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.