Piłka nożna. Trzecia liga w Tele 5?

Liga angielska i hiszpańska, a na deser mecz na szczycie III ligi Stal Greinplast Rzeszów - Tłoki Gorzyce? Tak może wyglądać wieczór przed telewizorem podkarpackiego kibica na wiosnę. Transmisje z III i IV ligi planuje stacja Tele 5

Tele 5 pokazuje już mecze ekstraklasy kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej, transmitowała także halowe mistrzostw świata w piłce nożnej. - Na pomysł pokazywania meczów III i IV ligi wpadliśmy dość przypadkowo - mówi producent programu Tele 5 Maciej Kowalczyk. - Zadzwonili do nas przedstawiciele IV-ligowego klubu z Ostrołęki i zapytali, czy nakręcilibyśmy materiał z ich meczu, podczas którego przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz chorej 4-letniej dziewczynki. Duże zainteresowanie spowodowało, że głośno zacząłem się zastanowiać, czy nie pokazywać takich meczów regularnie. To chyba dobry pomysł, bo dostaję e-maile i telefony z całej Polski, ludzie reklamują swoje drużyny i zapraszają na mecze - tłumaczy Kowalczyk i dodaje. - Nie jesteśmy telewizją publiczną czy TVN, ale chcemy przyciągnąć czymś widzów. Tymi meczami interesują się lokalne społeczności.

Kowalczyk sam pojechał z ekipą na mecz do Ostrołęki. - Nie znam się na futbolu, ale w Ostrołęce byłem pod wrażeniem gry piłkarzy. Biegali więcej niż w pierwszej lidze, bardziej im się chciało - opowiada.

- To bardzo dobry pomysł. Już dawno się nad tym zastanawiałem dlaczego nikt tego nie robi. Na pewno wielu kibiców było by zainteresowanych meczami III ligi. W Rzeszowie na wiosnę czeka nas III lidze jest wiele ciekawych meczów, a na pewno hitami III-ligowych rozgrywek będą pojedynki Stali Greinplast z Tłokami Gorzyce i Heko Czermno. Na pewno kibice bardzo chętnie obejrzeliby transmisje całych meczów w Tele 5 - mówi Jacek Szczepaniak, prezes sekcji piłkarskiej Stali Greinplast Rzeszów.

Tele 5 zamierza wykorzystać wóz transmisyjny, zapewniający przekaz z pięciu kamer. - Na początku byłyby to retransmisje, kto wie, może potem pojawiłyby się także relacje na żywo. Potrzebne są na to pieniądze, sponosorzy klubów z niższych lig na pewno chcą się zareklamować, są też w stanie wyłożyć gotówkę. Za dwa tygodnie będzie wiadomo, czy uda się zrealizować ten pomysł - mówi Kowalczyk.

Dzięki relacjom w Tele 5 piłkarze z niższych lig mieliby większą szansę pokazać się menedżerom bogatszych klubów. - Na mecze Stali przychodzi przecież często po kilka tysięcy ludzi. Warto byłoby to pokazać za pośrednictwem telewizji w całym kraju. Być może byłoby nam łatwiej pozyskać sponsorów w walce o II ligę - dodaje prezes Jacek Szczepaniak.

Tele 5 dostępna jest w sieciach kablowych, przez satelitę oraz w platformach cyfrowych Cyfra+ i Polsat Cyfrowy.