Sport w skrócie

ŻUŻEL

WILK I ŚLĄCZKA INSTRUKTORAMI ŻUŻLA. Rafał Wilk z Marmy Polskie Folie Rzeszów i Janusz Ślączka z KSŻ Krosno pomyślnie przeszli egzaminy na instruktora sportu żużlowego. Ostatni zjazd, na którym kandydaci bronili swoich prac, odbył się w Bydgoszczy.

OSTRÓW SIĘ WZMACNIA. Mariusz Węgrzyk w najbliższym sezonie będzie zawodnikiem Intaru Ostrów. Oficjalne podpisanie kontraktu nastąpi po ukazaniu się listy transferowej, czyli z początkiem grudnia. Wcześniej Węgrzyk reprezentował barwy RKM Rybnik. Przypomnijmy, że wcześniej umowę z Intarem przedłużył Tomasz Jędrzejak.

W OPOLU PRZEDŁUŻAJĄ KONTRAKTY. Piotr Rembas i Tomasz Schmidt przedłużyli kontrakty z beniaminkiem I ligi, TŻ Opole. Przypomnijmy, że wcześniej umowę z opolskim klubem podpisał Czech Bohumil Brhel.

BYŁY MISTRZ W GORZOWIE. Anglik Mark Loram będzie w sezonie 2005 obcokrajowcem Stali Gorzów. Jest bardzo prawdopodobne, że były indywidualny mistrz Świata wystąpi we wszystkich spotkaniach gorzowian w nadchodzącym sezonie. W 2004 roku Loram był zawodnikiem RKM Rybnik.

JENSEN ZA KARLSSONA. Duńczyk Jesper B. Jensen będzie w nadchodzącym sezonie obcokrajowcem TŻ Lublin. Zastąpi on w lubelskiej drużynie Szweda Petera Karlssona, który najprawdopodobniej zostanie zawodnikiem Intaru Ostrów.

KONTRAKTY W GRUDZIĄDZU. Adam Fajfer (ostatnio Intar Ostrów), Dariusz Fijałkowski i Grzegorz Czechowski (ostatnio BTŻ Polonia Bydgoszcz) oraz Arkadiusz Kalwasiński (ostatnio Apator Toruń) podpisali kontrakty na występy w przyszłym sezonie w drużynie GTŻ Grudziądz. Obcokrajowcem drużyny z Grudziądza będzie najprawdopodobniej Duńczyk Charlie Gjedde, który w mijającym roku był zawodnikiem Marmy Polskie Folie Rzeszów.

RAWICZ W II LIDZE. Kolejarz Rawicz w następnym sezonie nadal będzie startować w rozgrywkach II-ligowych - tak zadecydowało Prezydium GKSŻ po głosowaniu przedstawicieli klubów. Na 15 głosów tylko jeden był za przyłączeniem rawiczan do I ligi.

Przypomnijmy, że działacze rawiccy, w związku z brakiem odpowiedzi na protest dotyczący bezpodstawnej klasyfikacji Kolejarza Rawicz na piątym miejscu, zgłosili klub do rozgrywek o mistrzostwo I ligi.