Fina³owy debel ¶widniczan

Tenis

Na sztucznej trawie w hali Górnika Łęczna grało 21 tenisistów z 7 klubów. Faworytem był rozstawiony z nr 1 Piotr Zieliński (UKT Radość 90 Warszawa), który jest sklasyfikowany na 4 miejscu listy PZT. Nasz region reprezentowali juniorzy z GPTT Świdnik Jakub Grzys, Krystian Kiełbasa i Radosław Siczek. Najdalej - do pó³fina³u dotarł Grzys, pokonując w ćwierćfinale Kiełbasę. Walkê o finał przegrał z Kamilem Senderem (SKT Sopot).

Znacznie lepiej poszło świdniczanom w deblu. Kiełbasa i Siczek doszli aż do finału, w którym przegrali z warszawską parą Zieliński/Marcin Omieciński 1:6, 1:6.

Wyniki. Gra pojedyncza: półfinały: Sander - Grzys 6:3, 6:0; Zieliński - Maciej Mietkiewicz (Tęcza Kielce) 6:2, 6:1. Finał: Zieliński - Sander 6:0, 6:1. Finał debla: Zieliński/Omieciński - Kiełbasa/Siczek 6:1, 6:1.

Kolejny turniej klasyfikacyjny w Łęcznej - tym razem juniorek - już w pi±tek.

Amatorzy pod balonem

Na kortach ziemnych klubu 4hand przy al. Zygmuntowskich grali w sobotę amatorzy w zimowej lidze tenisowej. Do turnieju singlowego mężczyzn do lat 30 zgłosiło się 10 zawodników. Grali w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Najlepsi z grup grali o pierwsze miejsce, następnych dwóch o trzecie itd. W meczu o I miejsce Maciej Cięszczyk pokonał Marka Błaszczaka 6:2. Trzecie miejsce zajął Roman Gąsior.

Po dwóch turniejach prowadzą Marek Błaszczak i Jakub Gołoś (po 69 pkt.) przed Michałem Martynowskim 64 pkt.

Kolejny turniej amatorów - 4 grudnia, gra pojedyncza w kategorii powyżej 30 lat.