ŁKS Łódź - CCC Polkowice 58:77

Mimo braku Edyty Koryzny, koszykarki CCC Polkowice i pewnie, i łatwo wygrały w Łodzi z ŁKS-em Łódź 58:77. - Gramy coraz lepiej - przyznała po meczu Agata Nowacka, jedna z najlepszych polkowickich koszykarek w tym meczu

Polkowiczanki po nie najlepszym starcie w rozgrywkach z kolejki na kolejkę pną się coraz wyżej w tabeli. W sobotę nadspodziewanie łatwo ograły na wyjeździe ŁKS Łódź. Zwycięstwo jest o tyle cenne, że zostało odniesione w osłabionym składzie. W Łodzi zabrakło bowiem kontuzjowanej Edyty Koryzny, a Ilona Jasnowska oraz Justyna Kłosińska zagrały w tym meczu na własną prośbę. Ta druga koszykarka rozegrała świetny mecz. Zdobyła 12 punktów, trafiając wszystkie rzuty z gry, oraz miała sześć asyst i trzy przechwyty .

Mecz w Łodzi stał na bardzo przeciętnym poziomie. Sporo było chaosu i nieporadności w postawie obu drużyn. Lepiej jednak w tej grze odnajdywały się koszykarki z Polkowic, które od połowy pierwszej kwarty przejęły inicjatywę. Jeszcze bowiem do 4. minuty gra była wyrównana (9:9). Później podopieczne Andrzeja Nowakowskiego zaczęły grać uważniej i agresywniej w obronie. Na efekty długo nie trzeba było czekać. W 8. minucie polkowiczanki prowadziły już 18:9, a pod koniec drugiej kwarty przewaga zespołu gości urosła do 19 punktów (39:20). Podopieczne Andrzeja Nowakowskiego bardzo dobrze spisywały się w walce pod tablicami. W całym meczu polkowiczanki zebrały o prawie połowę piłek więcej od rywalek. Świetnie funkcjonowała także gra z kontrataku, po której koszykarki CCC zdobywały większość punktów w pierwszej połowie

Łodzianki na początku trzeciej kwarty próbowały odrobić stratę. Sił im starczyło tylko na kilka minut. W 24. minucie zmniejszyły dystans do 13 punktów (36:49), ale kilka chwil później było już 61:41 dla CCC Polkowice. Losy spotkania były już rozstrzygnięte. Po spotkaniu trener CCC Polkowice zadowolony był tylko z wyniku - W naszej grze jest jeszcze zbyt dużo niefrasobliwości, niedokładnych podań i niepotrzebnych strat - przyznał po spotkaniu Nowakowski. Polkowicki szkoleniowiec pochwalił za to zespół za postawę w obronie - Momentami nasza gra w defensywie wyglądała bardzo dobrze - mówił po meczu. - Gramy coraz lepiej. I to bardzo cieszy - mówiła po meczu Agata Nowacka, jedna z najlepszych polkowickich koszykarek w tym meczu. Zwycięstwo nad ŁKS-em było trzecim w tym sezonie zespołu z Polkowic. Po tej kolejce drużyna awansowała na piąte miejsce w tabeli.

ŁKS Łódź - CCC Polkowice 58:77.

Kwarty: 14:19, 13:26, 17:16, 14:16.

ŁKS: Owczarek 21, Szymańska 9, Golemska 8, Kasprzak, Makowska po 6, Włodarska 3, Dominauskaite, Arażny po 2, Rajkowska 1.

CCC: Nowacka 15, Pałka 15, Marczewska 14, Kłosińska 12, Stempniewicz 8. Żytomirska 6, Waligórska 6, Jasnowska 1 oraz Tomska.

Pozostałe wyniki: AZS Poznań - PZU Polfa Pabianice 54:61, Meblotap Chełm - Lotos Gdynia 47:78, Cukierki Odra Brzeg - PWSZ Gorzów Wlkp. 66:50, Ostrovia Ostrów Wlkp. - Wisła Can-Pak Kraków 35:84.