Druga porażka SIDEn/MMKS w III lidze

Gdyby SIDEn/MMKS zagrał w meczu na szczycie tabeli w Gniewkowie tak jak w ostatniej kwarcie przerwałby passę zwycięstw Harmattana. Ale torunianie wyraźnie ustępowali liderowi tabeli.

Do ostatniej odsłony spotkania gospodarze przystępowali z 13-punktowym prowadzeniem (75:62) i dopiero wtedy goście głównie dzięki skuteczności Tomasza Tlałki zaczęli zmniejszać przewagę. Torunianom na niewiele przydawała się wcześniejsza agresywna obrona na całym boisku. Choć Harmattan pod wpływem pressingu miał problem z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy, to później łatwo wykorzystywał luki w defensywie gości. - O wyniku zadecydowało doświadczenie rywali. Niektórzy z moich graczy pierwszy raz występowali przeciwko koszykarzom mającym za sobą grę w ekstraklasie - przyznał trener SIDEn/MMKS Marek Ziółkowski. Właśnie rutynowani byli gracze toruńskiego AZS Grzegorz Sowiński, Arkadiusz Makowski i debiutujący w rozgrywkach w tym sezonie Tomasz Beciński sprawiali najwięcej kłopotów ekipie SIDEn/MMKS.

Z pierwszego zwycięstwa w lidze cieszyli się natomiast gracze Macieja Deręgowskiego. Akademicy wygrali w derbowym spotkaniu z innym toruńskim zespołem, WAX. Tylko na początku meczu goście, którzy ustępowali ekipie gospodarzy warunkami fizycznymi prezentowali się lepiej. Od drugiej kwarty dzięki akcjom dynamicznego Zbigniewa Malinowskiego drużyna Deręgowskiego łatwo powiększała przewagę. W najbliższej kolejce, którą zaplanowano na niedzielę akademicy jeszcze raz zmierzą się z toruńskim klubem - ich przeciwnikiem będzie SIDEn/MMKS.