Porażka siatkarzy Moderatora Hajnówka w Wołominie

Drugie spotkanie z rzędu przegrali siatkarze Moderatora Hajnówka. Tym razem ulegli na boisku w Wołominie, gdzie szczególnie zależało im na zwycięstwie. - Z tym zespołem będziemy rywalizowali o utrzymanie - mówił trener Jacek Wesołowski

- Rywale niczym nas nie zaskoczyli, zagrali dokładnie tak, jak mieliśmy ich rozpracowanych - mówi Wesołowski. - Po prostu zawiedliśmy w ataku.

Po ostatniej gładkiej porażce ze Śnieżką-Jokerem Piła w Moderatorze zaszła istotna zmiana. Zbigniewa Obrębskiego na pozycji libero zastąpił Adam Aleksandrowicz, który miał poprawić odbiór zagrywki rywali. Do wyjściowej szóstki hajnowian w miejsce Aleksandrowicza wszedł zaś Marek Antoniuk.

Odbiór udało się poprawić. Wydawało się też, że rozgrywający Jacek Malczewski dobrze rozgrywa piłki, a jednak goście mieli problemy z zakończeniem ataków. Nie skończyli aż 40. Grając przez środek, zdobyli zaledwie trzy punkty, a prób dokonywali wielu.

- Nawet na pojedynczym bloku mieliśmy trudności - nie kryje Jacek Wesołowski. - A że w zespole rywali nie brakuje wysokich zawodników, którzy nieźle grają blokiem, to kiedy tylko dobrze się ustawili, to dopiero mieliśmy trudności. Zabrakło nam lidera, który w kluczowych momentach zdobywałby punkty.

Za tydzień do Hajnówki przyjeżdża silny kadrowo Chemik Bydgoszcz, który będzie faworytem tej konfrontacji.

- Jakoś będziemy sobie radzić - kończy Jacek Wesołowski. - Nasz cel podstawowy to utrzymać się. Dołożymy starań wszelkich, by jak najwcześniej udało się to zapewnić. Wiemy jedno, w tym momencie nie gramy tego, na co nas stać i co powinniśmy.

KPS Wołomin - Moderator Hajnówka 3:1

Sety: 25:18, 25:20, 22:25, 25:20.

Moderator: Werpachowski, Malczewski, Wołosz, Gołębski, Hajbowicz, Antoniuk, Aleksandrowicz (libero) oraz Kubeł, Kacperski, Wesołowski, Maksymiuk, Iwaniuk.

Wyniki innych meczów 6. kolejki: GTPS Gorzów Wielkopolski- Skra II Bełchatów 3:0, SPS Zduńska Wola - BBTS Bielsko-Biała 0:3, Jadar Radom - Orzeł Międzyrzecz 0:3, Chemik Bydgoszcz - Śnieżka-Joker Piła 3:1, AZS Opole - AZS Politechnika Śląska Gliwice 1:3, Avia Świdnik - Gwardia Wrocław przełożony na inny termin. Spotkanie z 2. kolejki: GTPS - AZS Opole 3:0.

Tabela

Zwycięzca rozgrywek awansuje do PLS. Drugi zespół zagra w barażu z 9. zespołem z Serii A. Zespoły z miejsc 10.-14 spadają do II ligi