AZS Politechnika Koszalin - SPR Lublin 18:27

EKSTRAKLASA PIŁKAREK RĘCZYCH. Politechnika nadal nie opuszcza ostatniego miejsca w tabeli. Niedzielna porażka z lubliniankami była czwartą z rzędu

Lublinianki powetowały sobie niedawną porażkę z Łącznościowcem Szczecin i tym razem wyjechały z Zachodniopomorskiego ze zwycięstwem. Mecz dziewiątej kolejki rozegrano w niedzielę przed południem, bowiem pierwszeństwo w rozgrywaniu spotkań w hali przy ul. Fałata w Koszalinie mają koszykarze ekstraklasy z AZS-u. A ci podejmowali w sobotę Turów Zgorzelec.

Politechnika, która zamyka ligowa tabelę, w ubiegłej kolejce rozegrała jedno z lepszych spotkań w sezonie, choć przegrała z Zagłębiem w Lubinie. Zanosiło się jednak, że na własnym parkiecie koszalinianki powalczą o jeden punkt z mocnym SPR-em.

Tymczasem gospodyniom sił na wyrównaną walkę starczyło do 22. minuty, kiedy był remis 10:10. W kolejnych ośmiu minutach padła już tylko jedna bramka - w wykonaniu lublinianek.

- Zabrakło nam skuteczności - komentował mecz trener Politechniki Waldemar Szafulski. - Dziewczyny zmarnowały chyba z osiem pewnych sytuacji sam na sam, które wybroniła Magdalena Chemicz.

W ostatnich minutach spotkania jedna z najskuteczniejszych zawodniczek gości Inna Silantiewa zaaplikowała koszaliniankom trzy bramki. Wszystkie z rzutów karnych.

W dotychczasowych ośmiu spotkaniach Politechnika wygrała tylko raz. Zespół za każdym razem gra dobrze, ale jedynie do 40. minuty. Później słabo i przez to seria porażek.

- Mimo iż wzmocniliśmy się w tym sezonie, tylko trzy zawodniczki mają doświadczenie w grze w ekstraklasie i przegrywamy przede wszystkim przez brak ogrania i doświadczenia. Politechnika jest zespołem akademickim. W większości trenujemy raz dziennie, czyli jak zespoły na poziomie I ligi, a i tak treningi trzeba dostosować do planu zajęć na uczelni naszych zawodniczek - dodaje szkoleniowiec.

Politechnika: Janko, Hauzer - Dworaczyk 7, Pociecha 3, Tałaj 3, Kobyłecka 2, Zaremba 2, Sudnik 1, Skipor 0, Szostakowska 0, Chmiel 0, Pabich 0, Kuraś 0, Stasiuk 0.

SPR: Chemicz, Nóżka - Włodek 9, Silantiewa 8, Rola 4, Aleksandrowicz 2, Damięcka 2, Dorota Malczewska 1, Svatko 1, Edyta Malczewska 0, Hipnarowicz 0, Woźniak 0.