NBA. Drugie zwycięstwo Suns

Drużyna Macieja Lampego Phoenix Suns pokonała na wyjeździe Philadelphia 76ers 108:98. Polak nie wyszedł na parkiet nawet na minutę.

Do drugiego zwycięstwa w sezonie poprowadzili Słońca Amare Stoudemire (29 pkt.), Shawn Marion (24) i Joe Johnson (22). W drużynie gospodarzy najskuteczniejsi byli Allen Iverson (25 pkt.) i Willie Green (16).

Drugie zwycięstwo w drugim meczu w sezonie odnieśli także koszykarze Toronto Raptors - pokonali obrońców tytułu Detroit Pistons 101:89. Walnie przyczynił się do tego Vince Carter, który co prawda zdobył tylko 12 punktów, ale siedem z nich w końcowych trzech minutach. Najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy z Toronto byli Chris Bosh (18) i Loren Woods (17 pkt.), który zaliczył również 14 zbiórek. W zespole Pistons Richard Hamilton i Chauncey Billups zdobyli po 24 punkty.

Mistrzowie NBA musieli grać bez swojego trenera Larry'ego Browna, który przeszedł operację lewego biodra w środę i dołączy do zespołu po 7-10 dniach.

Najbardziej dramatyczny mecz odbył się w Chicago. Bulls przegrali po dwóch dogrywkach 106:111. Jednym z bohaterów meczu był Alonzo Mourning, który 11 miesięcy temu przeszedł operację przeszczepu nerki. Zawodnik Nets grał 26 minut i zdobył 17 punktów i 5 zbiórek. Najskuteczniejszy w ekipie gości był jednak Richard Jefferson (26 pkt.). W drużynie gospodarzy świetnie grał Kirk Hinirich, zdobywca 34 punktów.

W spotkaniu, które zapowiadało się najciekawiej, San Antonio Spurs pokonali w Los Angeles Lakers 105:96. Najlepszym zawodnikiem meczu był Tim Duncan (26 punktów i 16 zbiórek). W drużynie gospodarzy szalał Kobe Bryant (28 puntków), ale bardziej pożyteczny dla drużyny był Lamar Odom (24 punkty i 11 zbiórek). Lakers przegrali drugi mecz z rzędu.