Angielskie medale skoczków do wody

Czterech zawodników Częstochowskiego Ośrodka Szkolenia Wyczynowego brało udział w zawodach w Anglii

Do Southampton udali się: Kinga Juszczyk, Klaudia Juszczyk, Szymon Wąsowicz i Krzysztof Kolanus. Wąsowicz z trampoliny jednometrowej uzyskał 136,2 pkt. i zajął pierwsze miejsce. W skokach z wieży był natomiast czwarty (98,95 pkt.). Udany start zaliczył również Krzysztof Kolanus. Z trampoliny trzymetrowej zajął drugą pozycję (234,85 pkt.), z jednometrowej był drugi (231,45 pkt.), a w skokach z wieży stanął na najniższym stopniu podium (191,7 pkt.). Powrót na arenę międzynarodową i udany start na Wyspach są zapowiedzią walki o czołowe miejsca 18-latka w najbliższych mistrzostwach Polski, które odbędą się w grudniu w Rzeszowie.

Z jednym medalem do Polski wróciła Kinga Juszczyk. Wywalczyła go w skokach z trampoliny trzymetrowej, gdzie zajęła drugie miejsce (124,0 pkt.). Nieco gorzej poszło jej z trampoliny jednometrowej (12. pozycja, 92,95 pkt.) i skokach z wieży (10. miejsce, 100,7 pkt.). Debiutująca w tak trudnych zawodach Klaudia Juszczyk zajmowała miejsca poza pierwszą dziesiątą. Z trampoliny trzymetrowej i jednometrowej była 14., a z wieży - 13.

Skoczkowie są uczniami SP nr 36, Gimnazjum nr 8 oraz VIII LO.