Mecze VII kolejki

PIŁKA RĘCZNA. I liga mężczyzn. W VII kolejce Wisła-Azoty Puławy pokonała 29:23 swoją imienniczkę z Sandomierza, a AZS AWF Biała Podlaska uległ MTS Chrzanów 26:29.

W pierwszej połowie królem parkietu był kapitan gospodarzy Artur Witkowski, w drugiej - Andrzej Chmielewski. Obaj zawodnicy rzucili dwie trzecie bramek całego dorobku strzeleckiego zespołu.

- We wtorek drużynę przejmuje nowy trener Stanisław Kubala - mówi prezes Wisły-Azotów Jerzy Witaszek. - Będzie z nami do końca tego sezonu. W związku z kłopotami zdrowotnymi Jacka Zglinickiego, musieliśmy szukać nowego szkoleniowca. Piotr Dropek nadal będzie II trenerem. Trener Kubala pochodzi z Tarnowa. W swojej karierze prowadził zespoły czeskiej ekstraklasy, kadrę juniorów i młodzieżowców naszego kraju. W I lidze pracował z Unią Tarnów, a ostatnio był szkoleniowcem Wisły Sandomierz.

Wisła-Azoty Puławy - Wisła Sandomierz 29:23 (16:11)

Wisła-Azoty: Leitner, Kamil Tylutki - Witkowski 10, Chmielewski 10, Płaczkowski 3, Mazur 3, Sieczkowski 1, Smyrgała 1, K. Misiewicz 1, Molenda, Popławski.

Najwięcej dla Sandomierza: Marcin Ogrodnik, Marcin Marzec i Paweł Rędzio, po 4.

Błędy arbitrów

Pomimo prowadzenia 15:13 w pierwszej części szczypiorniści AZS zeszli z parkietu pokonani.

- Zważyło ostatnie pięć minut meczu. W 58. minucie dostałem żółtą kartkę za podważanie i negowanie decyzji sędziów - tłumaczy Wojciech Horeglad, kierownik AZS. - Po obejrzeniu, na życzenie sędziów Igora Dębskiego i Artura Rodackiego z Kielc, dwóch kontrowersyjnych sytuacji z końcówki meczu, arbitrzy przyznali się do błędów i uznali moją rację. Dlatego uważam, że wynik meczu został wypaczony. Mimo wszystko zagraliśmy najlepszy mecz w tej rundzie.

AZS AWF Biała Podlaska - MTS Chrzanów 26:29 (15:13)

AZS: Kubiszewski - Kandora 8, Niećko 5, Pomiankiewicz 5, Krysiak 4, Kowalski 2, Olik 1, Słonicki 1, Pietrzak.

Najwięcej dla MTS: Adam Kruczek 11.

Wyniki pozostałych spotkań VII kolejki:

Viret Huta Zawiercie - ASPR Zawadzkie 32:29

Bocheński KS - KSSPR Końskie 25:31

Vive II Kielce - AZS Politechnika Radom 42:22

Stal Mielec - Pabiks Pabianice 39:24

Tabela grupy B I ligi szczypiornistów