MMKS Dąbrowa Górnicza - Piast Szczecin 3:0

I LIGA SIATKAREK. W meczu na szczycie Piast Szczecin oddał bez walki mecz z MMKS-em Dąbrowa Górnicza 0:3. Jedynie w trzeciej odsłonie było trochę zaciętej gry, ale gospodynie kontrolowały przebieg tego seta

Jakub Lisowski: Nie za wysoka porażka?

Jerzy Taczała, trener Piasta: Za wysoka, ale po prostu zagraliśmy słaby mecz. Okoliczności były tego różne: kontuzja Moniki Bryczkowskiej, co ogranicza mi pole manewru; przez tydzień nie trenowała Irina Archangielska, która narzekała na bóle w ścięgnie Achillesa. Grała, ale noga ją bolała i przeszkadzało to jej w normalnym rozgrywaniu. Dodatkowo hala w Dąbrowie jest tak wielka, że moje dziewczyny, zanim się tam odnalazły, przegrywały już 0:2. Słabo funkcjonował nasz blok, mieliśmy niską skuteczność w atakach. Szkoda, że nie stworzyliśmy widowiska, na które kibice pewnie liczyli, bo licznie przyszli do hali.

Nie dało się ugrać choć seta?

- Jedynie w trzeciej odsłonie graliśmy lepiej. Popełnialiśmy mniej błędów, lepiej zagrywaliśmy i blokowaliśmy. Przewaga jednak wciąż należała do gospodyń, które grając na luzie, spokojnie nas wypunktowały.

Beniaminek z Dąbrowy nie ukrywa, że liczy na awans. W Piaście panuje zmowa milczenia?

- Beniaminek, ale tylko z nazwy. Jest tam bardzo mocny skład: z dwójką dziewczyn sprowadzonych z ekstraklasy i dwiema zawodniczkami z Dalinu Myślenice, który latem awansował do elity. A my? Jesteśmy nieprzygotowani do awansu pod względem organizacyjnym i kadrowym. Poza Iriną nikt nie ma doświadczenia z najwyższej klasy. Ada Wychowanek i Marlena Twaróg dopiero kilka lat grają na zapleczu, a reszta nie ma potrzebnego ogrania. Chcemy być wyżej niż przed rokiem [Piast sezon 2003-2004 zakończył na szóstym miejscu - lis].

Wspomniał Pan o kontuzji Archangielskiej. Kiedy będzie miała zmienniczkę?

- We wtorek powinna wyjaśnić się sprawa Oli Pazderskiej. Dogadaliśmy się już z Przylesiem Koszalin i Ola powinna pojechać na najbliższy nasz mecz do Chorzowa. Tam będziemy chcieli zagrać lepiej niż w Dąbrowie.

Sety: 25:13, 25:19, 25:22

Piast: Archangielska, Twaróg, Kwiatkowska, Wychowanek, Kacprzak, Gliwa - Kuchczyńska (libero), Ostrowska, Bury.