Zagrają dla Avii

SIATKÓWKA. TURNIEJ PAMIĘCI. W Dąbrowie Górniczej, 2 listopada zostanie rozegrany charytatywny turniej piłki siatkowej. Dochód z tej imprezy zostanie w całości przekazany rodzinom tragicznie zmarłych siatkarzy świdnickiej Avii.

Przypomnijmy. W niedzielę rano, 17 października w wypadku samochodowym w Bogucinie pod Lublinem tragicznie zginęli trzej siatkarze Avii: Łukasz Jałoza, Jakub Zagaja i Wojciech Trawczyński oraz kierowca busa, którym świdniczanie wracali z ligowego meczu z Międzyrzecza w Lubuskiem.

Charytatywna impreza zostanie rozegrana w dąbrowskiej hali Centrum. O 17. na parkiet wybiegną siatkarki miejscowego MMKS Dąbrowa Górnicza i Politechniki Częstochowa. Po paniach, o godz. 18.30 kibice będą mogli obserwować w akcji dwie męskie szóstki Polskiej Ligi Siatkówki: Polskiej Energii Sosnowiec i Pamapolu Domeksu AZS Częstochowa.

Wstęp na oba mecze będzie wolny. Podczas trwania turnieju organizatorzy zaplanowali kwestę na rzecz rodzin tragicznie zmarłych siatkarzy ze Świdnika.

"To nasz moralny obowiązek, tak jak całego środowiska siatkarskiego. Liczymy, że szczytny cel przyciągnie do naszej hali wielu kibiców" - mówi z nadzieją główny organizator turnieju i dyrektor dąbrowskiego COSiR Ireneusz Maksymowicz.