Baseballowa piłka za 804 tys. dolarów

Piłka, która Barry Bonds - gwiazda ligi MLB - uderzył swojego 700. home-runa została sprzedana za 804 129 dolarów na internetowej aukcji w USA.

Sprzedawcą był Steve Williams, który pochwycił piłkę w dzikiej walce na trybunach stadionu w San Francisco sześć tygodni temu. Rywalizacja jeszcze się nie skończyła, bowiem Timothy Murphy, który również chciał schwycić piłkę, zamierza udowodnić w sądzie, że to on ma do niej prawo.

Bonds, który ostatnio jest oskarżany o zażywanie środków dopingujących (chodzi o sterydy), uzyskał w czasie swojej kariery 703 home-runy (takie wybicie piłki, po którym piłka opuszcza plac gry, pałkarz może bez przeszkód zdobyć punkt). Tylko jedenastu brakuje mu, aby zrównać się z legendarnym Babe Ruthem. Lider wszech czasów Hank Aaron zdobył w swojej karierze 755 home-runów. Aby go prześcignąć Bonds musiałby grać jeszcze co najmniej dwa lata.

W ostatnim tygodniu "San Francisco Chronicle" opublikowało artykuł, w którym trener Bondsa Greg Anderson mówi, że Bonds używa niewykrywalnych sterydów.