Wysokie miejsce augustowskiej kajakarki

Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów zajęła drugie miejsce podczas rozegranej w Wałczu konsultacji kadry narodowej seniorów. W czołówce juniorów znalazł się Michał Mróz, kanadyjkarz Cresovii Siemiatycze

W imprezie kończącej starty w tym roku kalendarzowym obowiązek uczestniczenia mieli tylko reprezentanci kadr narodowych seniorów i juniorów. Pozostali kajakarze do Wałcza zjechali z własnej inicjatywy. Ale i tak większość potraktowała konsultację szkoleniowo, stąd m.in. odległe miejsca w klasyfikacji generalnej Adama Wysokiego i Marka Twardowskiego, czwartej osady igrzysk w Atenach.

- Dla nich był to jeszcze jeden trening - mówi Andrzej Siemion, trener augustowskich olimpijczyków. - Poza tym dystans 2x2 km, jaki mieli do pokonania zawodnicy [każdy w jedynce - red.] startujący w konsultacji, nie był wymarzony dla Wysockiego oraz Twardowskiego, którzy są sprinterami, preferującymi krótkie odcinki. Stąd ich dalekie miejsca. Nikt zresztą nie wymagał osiągania wyśrubowanych wyników. Zaczęliśmy już treningi do sezonu 2005. Na razie są to zajęcia ogólnorozwojowe, do kajaków wsiądziemy dopiero, jak puszczą zimowe lody.

Z większej grupy augustowskich zawodników na wyróżnienie zasłużyła postawa Edyty Dzieniszewskiej. Młoda kajakarka, która w kończącym się sezonie zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorek w K-4, od niedawna ściga się razem z seniorkami. Tym razem wypadła bardzo dobrze, w ogólnej klasyfikacji zajęła drugie miejsce.

- Część kajakarek nie startowała, inne potraktowały ulgowo konsultacje, ale mimo to trzeba przyznać, że Edyta jest dobrą zawodniczką - dodaje trener Siemion. - Wypadła najlepiej wśród grupy młodszych kajakarzy Sparty, którzy przeważnie mijali metę na odległych miejscach.

W konsultacji startowała także reprezentacja Cresovii Białystok, która wystawiła do zawodów ośmiu kanadyjkarzy oraz kilka kajakarek. Wśród nich najlepiej zaprezentował się Michał Mróz, który wśród kanadyjkarzy w kategorii juniorów uplasował się na trzecim miejscu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.