Hetman Zamość - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)

Piłkarze Hetmana kontynuują znakomitą serię spotkań bez porażki. W sobotę pokonali w Zamościu Sandecję Nowy Sącz 2:1, ale zwycięstwo przyszło im z niemałym trudem

Zespół z Zamościa, który fatalnie rozpoczął sezon i długo wlókł się w ogonie III ligi, od wielu tygodni ma imponującą passę. Już siedem kolejnych spotkań zakończył bez porażki, a sześć z nich rozegrał pod kierunkiem nowego trenera Grzegorza Wesołowskiego. W rezultacie Hetman wywalczył sobie już pewne miejsce w środku tabeli, zajmując po zwycięstwie nad Sandecją ósme miejsce.

Pokonanie drużyny z Nowego Sącza bynajmniej jednak nie przyszło zamościanom łatwo. Goście przystąpili do gry bardzo zmobilizowaniu, prowadzeni przez nowego trenera Marka Góreckiego. Pierwsza połowa była wyrównana i nie przyniosła kilkuset widzom zbyt wielu emocji. Żaden z walczących zespołów nie stworzył sobie dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Prowadzenie gospodarze uzyskali tuż przed przerwą w zaskakujących okolicznościach. Bartosz Szepeta w narożniku boiska odebrał obrońcy gości piłkę, posłał ją na przedpole bramki Sandecji, gdzie Tomasz Albingier bez trudu umieścił ją w siatce.

W drugiej połowie gracze Hetmana liczyli na to, że goście się odsłonią i nadarzy się okazja do kontry. Drugą bramkę zdobyli jednak po błędzie bramkarza Sandecji - Piotr Jachowicz wypuścił piłkę, o którą walczył z Albingierem i napastnikowi Hetmana pozostało wbić ją z kilku metrów do bramki.

Mając dwa gole przewagi, piłkarze Hetmana praktycznie czekali już na koniec meczu. Tymczasem goście ruszyli do zdecydowanych ataków i 10 min przed końcem meczu Adam Iwiński zdobył dla nich kontaktowego gola. Utrzymanie zwycięskiego wyniku do ostatniego gwizdka kosztowało zamościan wiele nerwów. Bramkarz Hetmana Adam Iwiński ratował swój zespół, broniąc groźne strzały Mariusza Łukasika i Piotra Zachariasza.