Siatkarki Winiary Kalisz wygrały w Bielsku-Białej!

W meczu na szczycie kobiecej ekstraklasy lepsze Winiary Kalisz. - Bielszczanki przegrały na własne życzenie. Powinny wygrać 3:0 lub przynajmniej 3:1. Zostały ukarane za to, że zlekceważyły przeciwnika - podsumował spotkanie Andrzej Niemczyk, trener reprezentacji.

Po łatwym zwycięstwie w pierwszym secie wydawało się, że podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego wygrają 3:0. Dobrze w ataku grała Luba Jagodina, a silną zagrywką popisywała się Katarzyna Biel. Pewne swego bielszczanki przegrały jednak drugiego seta. Mistrzynie Polski szybko wyciągnęły z tego wnioski i w trzecim secie rozgromiły Winiary. Kibice Stali spodziewali się, że czwarty set będzie już tylko formalnością. Ale srogo się zawiedli. Kaliszanki, kierowane przez Marię Liktoras, od początku uzyskały przewagę. Prowadziły już nawet 19:12. W końcówce, dzięki ambitnej grze, bielszczanki doprowadziły do remisu 23:23. Ale decydujące dwa punkty zdobyły podopieczne trenera Alojzego Świderka. - Popełniliśmy proste błędy. Zamiast iść za ciosem i po wysokim zwycięstwie w drugim secie, wygrywać następne, odpuściłyśmy - żałowała później Agata Mróz, reprezentacyjna środkowa Stali. Piątego seta Winiary rozpoczęły od prowadzenia 3:1, ale potem przegrywały 4:5. Ale to wszystko na co stać było wczoraj zespół mistrzyń Polski. Przy stanie 9:13 zawodniczki Winiar były już uśmiechnięte i gratulowały sobie zwycięstwa. Kibice z Kalisza, których do Bielska przyjechało 50, odśpiewali im "Sto lat". - Wygrałyśmy, bo lepiej zagrałyśmy zespołowo - stwierdziła zadowolona Maria Liktoras. Pomimo zwycięstwa krytycznie grę swojego zespołu ocenił Alozy Świderek. - Słabo zagraliśmy w trzech pierwszych setach, choć jeden z nich wygraliśmy. Dobrą grę pokazaliśmy dopiero w czwartym i piątym secie - zauważył trener Winiar.

Pomimo porażki nie narzekał za to trener Stali: - Spotkały się drużyny, które znów będą walczyć o mistrzostwo Polski. Wygrał dziś zespół, który miał więcej szczęścia i chyba umiejętności. Ale to dopiero początek sezonu i decydujące mecze są dopiero przed nami - stwierdził Zbigniew Krzyżanowski.

Sety: 25: 21,23:25, 25:12, 23:25, 11:15

Stal: Staniucha, Jagodina, Szeszko, Śrutowska, Mróz, Biel oraz Barszcz (libero), Sadurek, Nykiel, Niedźwiecka

Winiary: Kucharska, Woźniakowska, Owczynnikowa, Sielicka, Trifonowa, Liktoras oraz Kuehn (libero), Pluta, Pazderska