Przed 12. kolejką III ligi małopolskiej

Hutnik, który nie wygrał w lidze od 12 września, a od czterech kolejek nie zdobył gola, podejmuje górników z Wieliczki. Kmita Zabierzów postara się utrzymać miejsce w czołówce i pokonać grające w kratkę wiślackie rezerwy. Ostatnia w tabeli Sandecja już bez trenera Bronisława Bartkowskiego zagra w Zamościu z niepokonanym od siedmiu spotkań Hetmanem.

- Nastawienie w zespole jest jak zwykle bojowe - cieszy się trener Hutnika Robert Kasperczyk, zdając sobie jednak sprawę, że ostatnie mecze jego podopiecznych nie napawają optymizmem. Dziś przeciwko Górnikowi nie zagrają chorzy Marcin Kostera i Rajmund Kula.

Czwarty w tabeli Kmita zagra z Wisłą II. Podopieczni Antoniego Szymanowskiego ostatnio lepsze wyniki przywożą z wyjazdów i w tym upatrywać można szanse krakowian w meczu z faworyzowanymi zabierzowianami.

Po zwolnieniu Bronisława Bartkowskiego jego asystent Marek Górecki poprowadzi do końca rundy zespół Sandecji. Outsiderzy z Nowego Sącza na wyjeździe zdobyli tylko jeden punkt i w meczu z Hetmanem nie będą faworytem. Zwłaszcza że od dłuższego czasu grają za darmo.

Pary 12. kolejki: Hetman Zamość - Sandecja (s., 13), Hutnik Kraków - Górnik Wieliczka (s., 15), Kmita Zabierzów - Wisła II Kraków (s., 15), w pozostałych meczach: Heko Czermno - Stal Rzeszów (s., 14), Polonia Przemyśl - Motor Lublin (s., 14), Tłoki Gorzyce - Pogoń Leżajsk (n., 11), Lewart Lubartów - Stal Stalowa Wola (n., 14), Wierna Małogoszcz - Pogoń Staszów (n., 15).