Lech Poznań walczy w Pucharze Polski z... 25 literami!

Do tej pory tylko trzech rywali ?Kolejorza? miało dłuższe nazwy niż Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

Aż 25 liter liczy nazwa najbliższego przeciwnika Lecha Poznań - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Trudno wpisać go do tabeli grupowej fazy Pucharu Polski, w ramach której odbędzie się ten mecz.

A w tabeli tej Lech prowadzi z kompletem dwóch zwycięstw (2:0 nad KSZO Ostrowiec i 4:1 nad Arką Gdynia). Drwęca - teoretyczny outsider grupy - ma na koncie porażkę 1:2 w Gdyni oraz remis 1:1 z KSZO.

Tabelę taką trudno zmieścić w jeden łam gazetowy, bo przecież samo KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ma 26 liter w nazwie, a jeśli dodamy do tego jeszcze "Stasiak", to przy 33 literach nie mamy najmniejszych szans na złamanie tabeli w jeden wiersz.

A Drwęca Nowe Miasto Lubawskie pod tym względem też nie jest ułomkiem. Nazwa złożona z 25 liter budzi prawdziwy szacunek. Taką nazwę trudno wymówić na jednym wdechu. Trzeba uważać...

Nazwa ta lokuje Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie w ścisłej czołówce najdłuższych klubów, z którymi potykał się w swej historii "Kolejorz". Dłużsi był tylko wspomniany KSZO Stasiak Ostrowiec Świętokrzyski, Ostrovia Ostrów Wielkopolski (też 26 liter), a także zawsze wysoko notowany Groclin-Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. Zespół Zbigniewa Drzymały jest poza zasięgiem rywali z mocno wyśrubowanym wynikiem - 37 liter.

Wystarczy jednak dobry sponsor i już Drwęca może z powodzeniem rywalizować nawet z grodziskim gigantem. Przecież pełna oficjalna nazwa Drwęca Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie liczy już 38 liter i wychodzi na - taram, taram - prowadzenie. Skrót KS możemy sobie w tej sytuacji podarować.

Z powyżej 20 literami gracze Lecha mieli też dotąd do czynienia w starciach z:

- Stilonem Gorzów Wielkopolski (1981 r.) - 24 litery

- Wartą Gorzów Wielkopolski (1963 r.) - 23 litery

- Borussią Mönchengladbach (1985 r.) - 23 litery

- Stalą Ostrów Wielkopolski (1967 r.) - 22 litery

- Świt Nowy Dwór Mazowiecki - 22 litery

- LZS Czarni Topola Wielka (1970 r.) - 21 liter

- Wiarus Krosno nad Odrą (1966 r.) - 19 liter

Choć Gorzowowi dodaje się 12 liter za "Wielkopolski" nieco na wyrost. To przecież województwo lubuskie.

Gdzie leży Nowe Miasto Lubawskie?

To miasto w województwie kujawsko-pomorskim, nad Drwęcą, na trasie z Torunia do Iławy. Założyli je Krzyżacy. Miasto liczy niespełna 11 tys. mieszkańców, a zatem nieco mniej niż Grodzisk Wlkp. i Wronki.

Co to za drużyna?

Choć Nowe Miasto Lubawskie leży jeszcze na Ziemi Kujawskiej, nie gra w naszej grupie III ligi (gdzie potykają się m.in. zespoły wielkopolskie i kujawskie), ale w grupie pierwszej, w której rywalizują ekipy z Warmii i Mazur oraz ... Mazowsza. A liderem tej grupy jest Pelikan Łowicz.

Drwęca zajmuje szóste miejsce (4 porażki, 5 remisów, 2 przegrane). Najbardziej znani gracze tego klubu to Grzegorz Bała (niegdyś Aluminium Konin) czy Maciej Zezula, który grywał nawet w lidze greckiej - w mało jednak znanym klubie Pontiakos Nea Santa.

Klub jest starszy od Lecha o trzy lata. Barwy: biało-niebieskie. Stadionik mieści 2000 miejsc, w tym 800 siedzących.

Cztery lata temu w pierwszej rundzie Pucharu Polski z Drwęcą rywalizowały rezerwy Amiki Wronki i wygrały 5:0! Prowadził je wtedy... Czesław Michniewicz!

Mecz Pucharu Polski Lecha Poznań z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie rozpocznie się w niedzielę o godz. 13.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.