W niedzielę żużlowy mecz Lotos - reprezentacja ligi

Na zakończenie sezonu żużlowego w Gdańsku Lotos zmierzy się z reprezentacją polskiej ligi. Wśród zaproszonych zawodników są kandydaci do jazdy w gdańskim zespole w przyszłym sezonie

Przed miesiącem żużlowcy Lotosu meczem u siebie ze Stalą Gorzów zakończyli rozgrywki ligowe. Nie była to jednak ostatnia żużlowa impreza na torze przy ul. Długie Ogrody. W niedzielę Lotos w towarzyskim meczu podejmować będzie reprezentację polskiej ligi. Wcześniej planowano rozegranie meczu z nowym mistrzem Polski Unią Tarnów, ale "jaskółki" miały kłopot ze skompletowaniem składu.

Kibice nie ujrzą na torze Tomasza Golloba, zobaczą za to czterech żużlowców, którzy są kandydatami do jazdy w gdańskiej drużynie w przyszłym sezonie: Jarosława Hampela, Wiesława Jagusia, Pawła Hliba i Krzysztofa Buczkowskiego. - Ten mecz to ukłon w stronę kibiców, którzy po zakończeniu ligi wydzwaniali do klubu i pytali, czy będę jeszcze w Gdańsku jakieś zawody - mówi trener Lotosu Grzegorz Dzikowski. - Dla moich zawodników będzie to okazja do sprawdzenia sił w konfrontacji z czołowymi żużlowcami ligi. Sądzę, że większość z nich ma nie mniejsze umiejętności, co pokazywali w lidze i zawodach indywidualnych - dodaje Dzikowski.

Początek niedzielnego meczu o godz. 14. Bilety 15 i 10 zł.

Lotos: 9. Tomasz Chrzanowski, 10. Krzysztof Stojanowski, 11. Robert Kościecha, 12. Krzysztof Jabłoński, 13. Krzysztof Pecyna, 14. Mirosław Jabłoński, 15. Tomasz Olechwierowicz.Reprezentacja ligi: 1. Jarosław Hampel, 2. Tomasz Gapiński, 3. Jacek Rempała, 4. Marcin Rempała, 5. Wiesław Jaguś, 6. Paweł Hlib, 7. Krzysztof Buczkowski.