Memoriał Darka

W najbliższy weekend odbędą się zawody kończące sezon motocyklowy. Dwudniowa impreza odbędzie się na torze kartingowym Lublin oraz na górkach czechowskich. Odbędzie się także IV memoriał Dariusza Kwieka

Zmarły w 2000 roku Darek był naszym redakcyjnym kolegą. Kierował działem sportowym. Zajmował się wieloma dyscyplinami sportu, ale szczególnym sentymentem darzył sporty motorowe. O tym mógł rozprawiać bez przerwy, z humorem wplatając liczne dykteryjki dotyczące tuzów torów żużlowych, motocrossowych, kartingowych czy samochodowych. Niestety przedwczesna śmierć wyrwała go ze sportowej rodziny w wieku zaledwie 40 lat.

- W tym roku nasze zawody będą miały międzynarodową obsadę - mówi Piotr Więckowski, prezes KM Cross. - Przyjadą do nas goście z Litwy, Łotwy i Ukrainy. Ciężar organizacyjny spoczywa na barkach naszych, KM Pionier i Lubelskiej Unii Sportu.

W pierwszym dniu zawodów (sobota godz. 13.30), które odbędą się na torze kartingowym przy ul. Zemborzyckiej zostaną rozegrane wyścigi supermoto, skuterów i quadów. Następnego dnia motocykliści przeniosą się na górki czechowskie, gdzie rywalizować będą motocrossowcy w kl. 80 ccm, 125 ccm i otwartej. Wystartują także quady i najmłodsi adepci motocyklowych szaleństw w kategorii minimoto. Początek niedzielnych zawodów wyznaczono na godz. 12. Swój start zapowiedziała cała lubelska czołówka z

Piotrem i Robertem Więckowskimi, Darkiem i Kubą Piątkami, Robertem Rozpędowskim i Kacprem Kępą na czele. - Zobaczymy także na torze Karola i Łukasza Kędzierskich, członków polskiej reprezentacji narodowej w ISDE 2004 (motocyklowa sześciodniówka) - dodaje Piotr Więckowski. - Ten pierwszy dwukrotnie już triumfował w memoriale Dariusza Kwieka i teraz może to uczynić po raz trzeci. Wyścig memoriałowy zostanie rozegrany w klasie otwartej i zakończy zawody. Jak zwykle nasza impreza odbędzie się w atmosferze pikniku. Pogoda w naszym przypadku nie ma znaczenia. Natomiast kibice muszą się odpowiednio ubrać. I jeszcze jedno - mogą spróbować swoich sił amatorzy. Zapisy chętnych do startu przyjmowane będą przed zawodami w biurze imprezy.