Beniaminek gromi

Bardzo udanie zainaugurowali rozgrywki II-ligowi pingpongiści Alfy Radzyń Podlaski. Beniaminek ograł w jaskini lwa spadkowicza z I ligi - stołeczną Spójnię - aż 8:2

Trenerowi Dariuszowi Wierzchowskiemu udało się zbudować bardzo ciekawy zespół. W drużynie wstępują Andrij Czermieńskij, Andrzej Kaczmarek, Jarosław Maruszczak i junior młodszy Michał Wierzchowski. - Cieszę się z udanego debiutu - mówi szkoleniowiec Alfy. - Wygraliśmy wysoko, ale mecz był wyrównany. Dobrze zaczęliśmy. W momencie prowadzenia 4:0 graliśmy już spokojniej.

Spójnia Warszawa 2

Alfa Radzyń Podlaski 8

Punkty dla Spójni: Michał Jarosławski 1 i debel Jarosławski/Marcin Starczyński 1.

Dla Alfy: Andriej Czermieńskij 2, Andrzej Kaczmarek 2, Jarosław Maruszczak 2, Michał Wierzchowski 1 oraz debel Kaczmarek/Maruszczak 1.

Pech Czajnika

Nie mieli szczęścia pingpongiści Ogniwa Chełm. Przed sezonem stracili swojego lidera Maruszczaka, który wzmocnił Alfę, a teraz kontuzji doznał inny as trenera Jana Hanusiaka - wicemistrz Polski juniorów młodszych Mateusz Czernik i nie wystąpił w spotkaniu z Morlinami Ostróda. - Strata Mateusza, zwanego Czajnikiem, to duże osłabienie - podkreśla Jan Hanusiak. - Nie wiadomo jeszcze jak długa przerwa czeka tego zawodnika. O wszystkim zadecydują lekarze. Nie twierdzę, że z nim wygralibyśmy ten mecz, ale na pewno byłby przynajmniej remis.

W zespole z Ostródy grało dwóch zawodników wywodzących się z naszego regionu - Daniel Jędryszka i Maksymilian Kulpa.

Ogniwo Chełm 4

Morliny III Ostróda 6

Punkty dla Ogniwa: Marcin Popek 2, Sławomir Rodziewicz 1 oraz debel Popek/Wojciech Łatyński 1.

Dla Morlin: Daniel Jędryszka 2, Maksymilian Kulpa 1, Tomasz Choszcz 1, Jan Surwiło 1 oraz debel Jędryszka/Choszcz 1.

Pozostałe wyniki I kolejki:

Pogoń Siedlce - Jeziorak Iława 7:3

Nadwiślanin Płock - Mazovia Mińsk Maz. 2:8

Słoneczny Stok Białystok - SKS 40 W-wa 5:5

Ogrodnik Grójec - Conex Płock 7:3

Start Radom - MLUKS Wąsewo przełożony