X kolejka III ligi

PIŁKA NOŻNA. III LIGA. Dwa zwycięstwa i porażkę zanotowały zespoły z naszego regionu w X kolejce. Hetman, który miał fatalny początek sezonu, teraz od czterech kolejek nie przegrał, tym razem pokonał Pogoń Staszów. Z Pogonią Leżajsk wygrał Motor. Bez punktów z Czermna wrócił Lewart Lubartów

W meczu z przedostatnim zespołem w tabeli Motor musiał się sporo napracować, by odnieść zwycięstwo. Goście od pierwszych minut ruszyli do ataków i już w 9. minucie prowadzili 1:0 po golu Pawła Kowalczyka. Pięć minut później wyrównał Robert Chmura, który przytomnie przelobował bramkarza gości, strzelając głową zza pola karnego. W dalszej części gry oba zespoły przy odrobinie szczęścia i lepszej precyzji mogły zdobyć bramki. Zwycięskiego gola dla lublinian strzelił głową Daniel Koczon, po podaniu z rzutu wolnego Marcina Syroki. Goście kończyli mecz w dziesięciu - drugą żółtą kartkę dostał w 90. minucie Przemysław Nycz.

Motor został ukarany przez Wydział Dyscypliny MZPN karą 3 tys. zł za incydent w meczu z Górnikiem Wieliczka. Sędzia tego meczu został ugodzony butelką rzuconą z trybun. Zamknięty dla kibiców został decyzją klubu sektor, w którym znajduje się tunel prowadzący na płytę boiska, a kibice, którzy wyszli w trakcie meczu poza stadion, by na niego wrócić, musieli kupić nowy bilet.

MOTOR LUBLIN 2 (1)

POGOŃ LEŻAJSK 1 (1)

BRAMKI

Motor: Chmura (14.), Koczon (62.).

Pogoń: Kowalczyk (9.).

SKŁADY

Motor: Rachowski - Maciejewski (65. Kubiak Ż), Ryczek, Jaroszyński Ż, Żmuda - Syroka, Chmura Ż (88. Golisz), Ławecki (78. Maziarz), Zajączkowski - Koczon, Popławski (17. Nowak Ż).

Pogoń: Baranowski - Baj Ż, Jabłoński, Szmuc (74. Danielak) - Nycz Ż, Ż-CZ (90.), Sierżęga Ż, Walat, Bujniak, Bartnik (74. Atkiewicz) - Janusz Iwanicki Ż, Kowalczyk.

Puściły nerwy

W Zamościu w meczu Hetmana z Pogonią Staszów piłkarzom gości puściły nerwy po stracie gola w 90 min. Uważali, że strzelec bramki Piotr Lipiec był na pozycji spalonej.

Najbardziej niezadowolony był grający trener gości Jacek Matyja i jako pierwszy został przez sędziego usunięty. Zaraz po nim za drugą żółtą kartką plac gry opuścił także Mirosław Dudajek.

Zamościanie mogli już znacznie wcześniej prowadzić. W pierwszej części spotkania strzał Mariusza Pliżgi po rykoszecie trafił w słupek. Chwilę później Andrzej Wachowicz strzelił w poprzeczkę. W drugiej odsłonie szczęścia zabrakło w dogodnych sytuacjach Tomaszowi Albingierowi, Arturowi Chałasowi i Mariuszowi Pliżdze.

HETMAN ZAMOŚĆ 1 (0)

POGOŃ STASZÓW 0 (0)

BRAMKA

Hetman: P. Lipiec (90.).

SKŁADY

Hetman: Iwiński - Walewski Ż, Sawic, Wachowicz, Chałas - Pliżga, Jacek Iwanicki, Szczyrba Ż, Sobczyk (78. P. Lipiec) - Albingier, Szepeta Ż (63. Waga).

Pogoń: Kwapisz - Błauciak, Matyja CZ (93.), Cieślikowski, Dudajek Ż, Ż-CZ (94.) - Mielec, Maciorowski Ż, Kaczówka (77. Dudek), Rzepa Ż (87. Krakowiak Ż) - Zabłocki Ż, Pszeniczny (83. Kajda).

Miłe złego początki

Lubartowianie prowadzili do przerwy w Czermnie 1:0 po golu zdobytym w 27. min przez Bartosza Ukalskiego, zeszli jednak z boiska pokonani. 13 minut wcześniej doskonałej okazji dla Lewartu nie wykorzystał Artur Kuchta, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy Łukaszem Mariakiem.

Nie minęło 10 minut drugiej połowy i lubartowianie przegrywali już 1:2. Ich bramkarza Łukasza Krymowskiego pokonali Krzysztof Trela i Hubert Kościukiewicz. W 65. minucie drużyna z Lubartowa miała jeszcze okazję do wyrównania, ale strzał Ukalskiego trafił w poprzeczkę.

HEKO CZERMNO 3 (0)

LEWART LUBARTÓW 1 (1)

BRAMKI

Heko: Trela (49.), Koociukiewicz (54.), Zimoch (90.).

Lewart: Ukalski (27.).

SKŁADY

Heko: Mariak - Balinski (90. Dworzynski), Waleciak, Matuszczyk - Zawistowski ?, Legowiak (35. Zachnik), Trela, Koociukiewicz, Pluta (78. Zimoch) - Cheda Z, Kanarski (87. Stepien).

Lewart: Krymowski - Wojciechowski ?, Bednaruk, Pastusiak - Szajkowski, Brzozowski, Kaczmarski ?, Mitura, Szczawinski, Kuchta - Ukalski.

Pozostałe wyniki X kolejki:

Polonia Przemyśl - Górnik Wieliczka 1:2

Hutnik Kraków - Wisła II Kraków 0:1

Kmita Zabierzów - Stal Stalowa Wola 2:1

Tłoki Gorzyce - Sandecja Nowy Sącz 4:1

Wierna Małogoszcz - Stal Rzeszów 2:5

Tabela III ligi piłki nożnej