Vive II Kielce - Wisła-Azoty Puławy 37:31, AZS Politechnika Radomska - AZS AWF Biała Podlaska 29:20

PIŁKA RĘCZNA. I liga mężczyzn. Szczypiorniści Wisły-Azotów Puławy doznali pierwszej w tym sezonie porażki. Puławianie ulegli w Kielcach rezerwom Vive 31:37. AZS AWF Biała Podlaska przegrał drugie spotkanie w tym sezonie. Bialczanie nie dali rady na wyjeździe drużynie Politechniki Radom

Decydującym momentem niedzielnego meczu Wisły-Azotów w Kielcach była 52. minuta. Puławianie prowadzili wówczas 27:25 i otrzymali karę dwóch minut. Na ławce znalazł się Artur Witkowski. W tym czasie gospodarze doprowadzili do remisu po 27. Chwilę później na ławkę kar powędrował Grzegorz Mazur. Gra w przewadze dała kielczanom w 56. minucie prowadzenie 31:28. W końcówce gospodarze już zdecydowanie powiększali przewagę i w 59. min rezerwy Vive wygrywały 34:29.

- Zabrakło waleczności i zaciętości w naszych poczynaniach na parkiecie. Być może miała na to wpływ kolejna podróż - to już nasz trzeci wyjazdowy mecz w tej rundzie - powiedział po spotkaniu II trener Wisły-Azotów z Puław Piotr Dropek.

Vive II Kielce - Wisła-Azoty Puławy 37:31 (15:12)

Wisła-Azoty: Kamil Tylutki, Leitner - Chmielewski 9, Misiewicz 7, Płaczkowski 6, Mazur 5, Popławski 2, Witkowski 2.

Najwięcej dla Vive II: Paweł Gawęcki 7.

AZS Politechnika Radom - AZS AWF Biała Podlaska

Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska przegrali drugie spotkanie w tym sezonie I ligi. Bialczanie nie dali rady na wyjeździe drużynie Politechniki Radom, której ulegli wysoko 20:29

W drużynie AZS nie mogli grać - chory Dariusz Kowalski, Norbert Wolf (po operacji kolana) oraz pauzujący za czerwoną kartkę Krzysztof Słonicki. Najjaśniejszym punktem w zespole z Białej Podlaskiej był bramkarz Marek Kubiszewski, który w 35. minucie po udanej interwencji w swojej bramce, sam bezpośrednim rzutem pokonał bramkarza Politechniki.

Przez cały mecz akademicy z Białej Podlaskiej gonili gospodarzy. Ważnym momentem było w 36. minucie przy stanie 11:14 niewykorzystanie rzutu karnego przez Arkadiusza Olika. Przez kolejne cztery minuty Politechnika powiększyła przewagę do siedmiu bramek (18:11).

- W naszym zespole zawiodła skuteczność - ocenił kierownik AZS Wojciech Horeglad. - Warto powiedzieć, że w ostatnich 10 minutach meczu sześć razy trafialiśmy w słupek lub poprzeczkę. Cały zespół zawiódł. Uważam, że zawodnicy trochę zlekceważyli przeciwnika. Podświadomie byli przekonani, że wygrają z Politechniką bez wysiłku. Grubo się pomylili się.

AZS Politechnika Radomska - AZS AWF Biała Podlaska 29:20 (12:8)

AZS: Florczak, Kubiszewski 1 - Krysiak 5, Niećko 5, Olik 4, Pomiankiewicz 3, Pietrzak 1, Jezior 1, Kandora, Kot, Szupiluk.

Najwięcej dla Politechniki rzucili: Nawrocki Marek 11, Jagodziński Łukasz 6.