Piłka nożna: zagra IV liga

W IV lidze kolejne derby. Lotnik Kościelec zagra z KS Włodar Domex. Raków podejmuje Czarnych Sosnowiec.

Jeszcze w ubiegłym sezonie mecze w Kościelecu dostarczały wielu emocji. Lotnik był niewygodnym rywalem dla każdej drużyny. Zdarzało się, że w Kościelcu punkty traciły wyżej notowane zespoły. W tym sezonie doszło jednak do poważnych zmian. Z klubu odszedł sponsor - firma Goliard, bramkarz Grzegorz Cyruliński i trener Jan Teodorczyk. Bez tych - wydaje się - trzech podstawowych ogniw w Kościelcu wszystko odwróciło się do góry nogami.

W niedzielę o godz. 15 Lotnik zmierzy się z KS Włodara Domex. Patrząc na ostatnie wyniki widzimy, że zdecydowanym faworytem będą goście. Częstochowianie są po trzech zwycięstwach z rzędu. Teraz mają ochotę na czwarte. Lotnik ostatnio przegrał aż 0:8, grając w większości juniorami i raczej nie zdążył się pozbierać w ciągu tygodnia.

W najbardziej interesującym kibiców z Częstochowy meczu KS Raków zmierzy się z Czarnymi Sosnowiec. Rywale w dziewięciu spotkaniach wywalczyli 16 punktów i zajmują czwarte miejsce (5 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki). Częstochowianie nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów w tym spotkaniu. Za tydzień zmierzą się w Będzinie z rewelacyjnie grającym beniaminkiem. Sarmacja przed X kolejką ma tylko cztery punkty mniej niż Raków i jest druga. Dlatego warto wygrać z Czarnymi, aby spokojnie przystąpić do tego meczu.

Zwycięstwa powinni odnieść również pozostali nasi ligowcy. MKS Myszków zagra z Carbo Gliwice, a Sparta Lubliniec podejmować będzie rezerwy zabrzańskiego Górnika - oba mecze w sobotę o 15.

Pozostałe mecze:

Źródło Kromołów - Slavia Ruda Śląska, Szombierki Bytom - MKS Sławków, Śląsk Świętochłowice - Sarmacja Będzin, GKS 71 Tychy - Rozbark Bytom.