Stypendia dla sportowców

Przez dziewięć miesięcy kilkudziesięciu najlepszych sportowców z województwa warmińsko-mazurskiego będzie dostawać po pięćset złotych w gotówce

Tegoroczne stypendia - zwane marszałkowskim, bo zatwierdzane i wypłacane przez zarząd województwa warmińsko-mazurskiego, dostało aż 16 osób. Wnioski były składane przez kluby lub związki sportowe, a opinie wydawali działacze ze społecznej rady sportu oraz radni z sejmikowej komisji, zajmującej się m.in. sportem. Stypendia - po 500 złotych miesięcznie, będą wypłacane sportowcom od października do czerwca, a będzie jej otrzymywało sześć osób więcej niż przed rokiem.

- Tym razem postanowiliśmy przydzielić stypendia większej grupie sportowców i nie tylko tym, którzy są w kadrze olimpijskiej - mówi Waldemar Buszan, dyrektor Biura Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - Warunkiem ubiegania się o stypendium było reprezentowanie wysokiego poziomu sportowego, popartego najlepiej startem i sukcesami podczas mistrzostw świata czy Europy. Braliśmy pod uwagę wyłącznie osiągnięcia młodzieży, a więc zawodniczki i zawodników od wieku młodzika poprzez juniora aż do młodzieżowca włącznie. Zgodnie z regulaminem stypendialnym o pieniądze nie mogą ubiegać się seniorzy. W tym roku wypłaty miesięczne wynoszą 500 złotych i choć są niższe niż poprzednio, to jednakowe dla wszystkich.

W gronie stypendystów najwięcej jest przedstawicieli sportów wodnych, w tym kajakarstwa (pięć osób) i wioślarstwa (trzy), a w dalszej kolejności żeglarstwa, taekwondo w wersji olimpijskiej WTF oraz lekkiej atletyce (po dwie). Po jednym stypendyście mają takie dyscypliny, jak kolarstwo i judo. Najwięcej stypendystów ma Baza Mrągowo, bo aż cztery osoby, oraz Olsztyński Klub Sportowy - trzech.

Tegoroczni stypendyści

Arkadiusz Toński, Tomasz Górski i Tomasz Mendelski - kajakarze z Olsztyńskiego Klubu Sportowego oraz Robert Krawiec i Anna Grala - kajakarze z Bazy Mrągowo, Łukasz Siemion, Sebastian Kosiorek i Natalia Maciukiewicz - z sekcji wioślarskiej UKS-u MOS Ełk, Patryk Piasecki i Jacek Przybylak - żeglarze z Bazy Mrągowo, Katarzyna Kalinowska i Maciej Ruta - reprezentanci Warmińsko Mazurskiego Związku Taekwondo, Piotr Zrada i Kacper Kozłowski - lekkoatleci Budokaru Orneta i OPKS-u Gwardia Olsztyn, Urszula Sadkowska - zawodniczka sekcji judo UKS-u Rekord Olsztyn i Wioletta Balawajder-Ostrowska - zawodniczka sekcji kolarskiej ART Print Olsztyn

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.