Sport w skrócie

SZERMIERKA

Alina Kujawa (MKS Kusy Szczecin) zwyciężyła w pierwszych w nowym sezonie zawodach młodzieżowego Pucharu Polski we florecie. Szczecinianka w finale warszawskiego turnieju pokonała Agatę Kantorską (Warta Poznań) 13:12.

KOSZYKÓWKA

I liga mężczyzn: Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 65:77 (6:11, 24:25, 20:27, 15:24).Kotwica: Fliegier 20, Radwan 12, Witos 8, Kukuczka 8, Olszanecki 7, Gibalski 5, Konare 5, Wichniarz 5, Kikowski 4, Juszczak 3.

Turniej towarzyski o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocławia. Astoria Bydgoszcz - AZS Koszalin 96:98, Noteć Inowrocław - AZS 81:83. Turniej wygrał AZS Koszalin przed Notecią i Astorią.

LEKKA ATLETYKA

Biegi uliczne. Rafał Wójcik (Sporting Międzyzdroje) z czasem 8 minut i 25 sekund zajął drugie miejsce w biegu ulicznym w Mielcu na dystansie 3 km. Jego klubowy kolega Leszek Bebło był szósty w biegu w Kaliszu na dystansie 10 km.

Kalendarz imprez w 2005 r. Police będą organizatorem przyszłorocznych mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które odbędą się 5 marca. Po raz kolejny organizatorem mistrzostw kraju w maratonie będzie Dębno (10 kwietnia).

BOKS

Puchar Polski kadetów i juniorów. Do finałowych zawodów wśród kadetów zakwalifikowali się: Gracjan Szadziński (waga do 57 kg), Marek Stawarz (60), Michał Gurgacz (63, wszyscy Sztorm Szczecin), Norbert Nowak (66, Olimp Szczecin), Maciej Małecki (70), Radosław Kolec (80, obaj Sztorm). Wśród juniorów: Hubert Rogowski (57, Sztorm), Tomasz Król (60, Olimp), Karol Ozimkowski (64, Koszaliński Boks 2000), Dariusz Nowak (69, Sztorm), Łukasz Szczerba (75, Spartakus Szczecin), Paweł Pracowity (81, Koszaliński Boks 2000), Krzysztof Karaszewski (91), Michał Maćkowski (plus 91, obaj Olimp).

Finał kadetów odbędzie się 4-7 listopada w Knurowie, juniorzy będą walczyć 11-14 listopada w Ostrołęce.