Siatkarze Jadaru grają w Pucharze Polski

Ubiegłoroczny tryumfator Pucharu Polski - drużyna KP Polska Energia Sosnowiec, rozegra we wrorek w Radomiu rewanżowy pojedynek z Jadarem

Paradoksalnie Energia i Jadar są kontynuatorami bogatych tradycji dwóch zasłużonych klubów polskiej siatkówki - Płomienia i Czarnych, których na próżno dziś szukać w ligowych tabelach.

Po raz pierwszy siatkarze z Sosnowca zdobyli Puchar Polski w 1985 r. W poczet zwycięzców wpisali się także w dwóch ostatnich latach, ale już pod nową nazwą KP Energii Polskiej Sosnowiec. Chlubą radomskiego klubu był natomiast zwycięski turniej rozgrywany w 1999 r. właśnie w Sosnowcu. Zdobycie głównego trofeum do dziś uznaje się za największy sukces sekcji.

W przeszłości oba kluby łączyła nie tylko historia, ale również wzajemne wymiany zawodników, współpraca trenerów, udział w tej samej klasie rozgrywkowej. Energia to dziś czołowy klub ekstraklasy, choć bez spektakularnych sukcesów. Przez analogię można by nawiązać do tłustych lat radomskiej siatkówki, kiedy to pompowano w zespół dużo pieniędzy bez większych efektów. Ani sponsor, ani też działacze nie byli zadowoleni z wyników tej drużyny w lidze. To właśnie zwycięska batalia w Pucharze Polski ratowała klub z Zagłębia przed trzęsieniem ziemi. Nie obyło się jednak bez zmian kadrowych. Działacze wymienili niemal połowę drużyny licząc na znacznie lepsze wyniki.

Dzisiejsza konfrontacja faworyzowanej Energii z Jadarem zapowiada się więc bardzo interesująco. Oba kluby grały już w tym sezonie dwa razy. W meczu towarzyskim w Bełchatowie wygrali radomianie, a w konfrontacji pucharowej w Sosnowcu lepsza była Energia.

Zespół gości prowadzi doskonale znany z pracy w Radomiu Marian Kardas. Po drugiej stronie siatki zespół poprowadzi Jacek Skrok, który w latach świetności był jego ligowym rywalem. O tym, który z trenerów lepiej taktycznie poprowadzi zespół, przekonamy się we wtorkowy wieczór. Pojedynek rozegrany zostanie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu przy ul. Narutowicza 9. Początek o godz. 18, wstęp bezpłatny.