Piłka nożna. IV liga

O tym, że w sporcie, a szczególnie w piłce nożnej, nigdy nic nie wiadomo, przekonali się piłkarze Proszowianki. Po ośmiu zwycięstwach w ośmiu meczach przegrali w dziewiątej kolejce z outsiderem Skawą Wadowice! Z walki o awans nie rezygnuje Garbarnia i po pokonaniu rezerw Cracovii traci tylko cztery punkty do zespołu z Proszowic.

Grający niemal co roku w barażach o awans do III ligi Okocimski Brzesko (trzy razy w ostatnich czterech latach) ulokował się na czele tabeli i powoli odskakuje najgroźniejszym rywalom. Po golu niezawodnego Krzysztofa Paleja "piwosze" pokonali na wyjeździe Wolanię. Rewelacja pierwszej części rozgrywek - BKS Bochnia po raz drugi z rzędu nie potrafił wygrać i traci już dwa punkty do zespołu z Brzeska. Wygląda na to, że drużyna Andrzeja Iwana znów nie będzie miała sobie równych w swojej grupie. Pozostaje jednak barażowy dwumecz, w którym najchętniej zagrałaby z Okocimskim Proszowianka trzecioligowy spadkowicz.

GRUPA ZACHODNIA

Wyniki 9. kolejki: Dalin Myślenice - Clepardia 3-0, Garbarnia - Cracovia II 2-0, Orzeł Piaski Wielkie - Alwernia 1-0, Puszcza Niepołomice - Karpaty Siepraw 2-0, Skawa Wadowice - Proszowianka 2:1, Bolesław Bukowno - Fablok Chrzanów (6.10), MKS Trzebinia Siersza - Słomniczanka 3:1, Pogoń Miechów - Garbarz Zembrzyce 1:1.

Tabela

GRUPA WSCHODNIA

Wyniki 10. kolejki: BKS Bochnia - Unia Tarnów 0:0, Glinik Karpatia Gorlice - Kolejarz Stróże 0:1, Dunajec Nowy Sącz - Lubań Maniowy 1:1, Poprad Muszyna - Huragan Waksmund 2:1, Tuchovia - Tarnovia 0:0, Wolania Wola Rzędzińska - Okocimski Brzesko 0:1, Victoria Witowice Dolne - Malinex Kobylanka 2:0, Strażak Mokrzyska - Łosoś Łososina Dolna 1:4.

Tabela