Zwycięstwa szczypiornistów w III kolejce

PIŁKA RĘCZNA. I liga mężczyzn. Szczypiorniści z naszego regionu w III kolejce wygrali swoje mecze. Wisła-Azoty, która pokonała na wyjeździe Bocheńskiego 28:26, ma na koncie komplet zwycięstw. AZS AWF Biała Podlaska wygrał na swoim parkiecie z Pabiksem Pabianice 34:31

W siódmej minucie po karnym wykonanym przez Tomasza Pomiankiewicza AZS wygrywał już 5:0. Później akademicy utrzymywali przewagę kilku goli. Fatalne były trzy końcowe minuty pierwszej części gry, w których prowadzący 16:12 gospodarze dali sobie rzucić aż pięć goli i przegrali tę część spotkania 16:17.

Po przerwie AZS gonił rywala, wreszcie w 38 min doprowadzili do stanu remisowego 22:22. W 52. minucie akademicy wyszli na prowadzenie 29:28 po trafieniu Jakuba Pietrzaka i do końca jeszcze je powiększyli.

- Punkty cieszą, gra - jeszcze nie. Najważniejsze, że wygraliśmy, choć nie ustrzegliśmy się błędów w obronie. Przez nasz brak koncentracji przy wysokim prowadzeniu zafundowaliśmy wiele nerwów - powiedział po meczu kierownik AZS Wojciech Horeglad.

AZS WAF BIAŁA PODLASKA 34 (16)

PABIKS PABIANICE 31 (17)

AZS: Kubiszewski, Florczak - Kandora 8, Niećko 7, Krysiak 6, Pietrzak 4, Pomiankiewicz 3, Kowalski 2, Olik 2, Słonicki 1, Wolf 1.

Najwięcej dla Pabiksu: Jakub Płócienniczak 9, Dominik Płócienniczak i Tomasz Mielczarek, po 6.

Nerwy w końcówce

W pierwszej połowie cały czas drużyna beniaminka z Wisły Azotów zdecydowanie prowadziła. W 28. minucie szczypiorniści Bocheńskiego rzucili trzy bramki i zmniejszyli przewagę puławian do pięciu goli (17:12).

Zwycięstwo w całym meczu nasi szczypiorniści jednak wywalczyli dopiero w samej końcówce meczu. Jeszcze w 59. minucie był remis 26:26. Bramka Konrada Misiewicza wyprowadziła Wisłę-Azoty na 27:26. Następnie goście wybronili akcję Bocheńskiego i trafili jeszcze raz za sprawą Andrzeja Chmielewskiego (28:26). Siedem sekund przed końcową syreną puławski bramkarz Kamil Tylutki obronił rzut karny wykonywany przez Tomasza Wróbla.

- W końcówce spotkania wykazaliśmy więcej zimnej krwi i wygraliśmy zasłużenie. Drużyna jest w dobrej formie. Naprawdę na co stać zespół, zobaczymy w trzech kolejnych meczach wyjazdowych - ocenił drugi trener Wisły-Azotów Piotr Dropek.