Walczyli o puchar

W Lublinie odbył się II międzynarodowy turniej o Puchar Marszałka Województwa. W imprezie wystartowało prawie trzystu zawodników.

Ogółem w zawodach uczestniczyło 26 ekip z Białorusi, Ukrainy i Polski. W tym gronie bardzo dobrze poczynali sobie zawodnicy z naszego regionu. Wśród juniorek najlepiej prezentowały się zawodniczki Padwy Zamość, które wygrały trzy kategorie - Milena Łapa (44 kg), Karolina Pastuszak (48 kg) i Agnieszka Stepach (52 kg). Dobrze spisali się również nasi juniorzy - Paweł Bednarczuk (Padwa) zajął pierwsze miejsce w wadze 60 kg, zaś Wigen Kazarian reprezentujący Judo Chełm zwyciężył w kat. 66 kg.

Lubelskie młodziczki wygrywały w trzech wagach - Katarzyna Kurdziel (Judo) - kat. 44, Magdalena Rzeźnik (Spartakus Lublin) - kat. 48 kg oraz Jagoda Misztal (AZS Puławy) - kat. 63 kg. W konfrontacji młodzików najlepiej z naszego województwa wypadli Maciej Dębski (Spartakus), który wygrał w kat. 42 kg oraz Adrian Chyła (SKS Świdnik) - zwycięzca kat. 55 kg.

Wśród dziewczynek na najwyższym stopniu podium stawały Arleta Podolak (Padwa) - kat. 32 kg, Klaudyna Prus - kat. 36 kg i Monika Kuwałek - kat. 44 kg (obie Spartakus). Rywalizację chłopców również wygrywaliśmy trzykrotnie. W kat. 25 kg najlepszy był Michał Raczyński (AZS Puławy), w kat. 30 kg Bartłomiej Kot (Judo) i w kat. powyżej 55 kg Witold Szabelski (AZS). Natomiast w punktacji zespołowej zwyciężył Lwów przed Jagiellonią Białystok i Padwą.