Chemicz i Damięcka w reprezentacji

Piłka ręczna. Magdalena Chemicz i Ewa Damięcka znalazły się w reprezentacji Polski na turniej o Puchar Śląska. Nasza kadra spotka się w nim z ekipami Portugalii, Czech i Ukrainy

Trener reprezentacji Zygfryd Kuchta wczoraj ogłosił swoje nominacje. Oprócz Chemicz i Damięckiej wśród zawodniczek rezerwowych jest także rozgrywająca SPR Lublin Dorota Malczewska.

W kadrze Kuchty poza lubliniankami są: Karolina Kudłacz i Hanna Strzałkowska (Nata AZS AWFiS Gdańsk), Iwona Szafulska, Agata Wypych, Magdalena Młot, Beata Kowalczyk (Vitaral Jelfa Jelenia Góra), Iwona Błaszkowska , Elżbieta Olszewska, Kinga Polenz (EB Start Elbląg), Iwona Łącz, Agnieszka Jochymek (Sośnica Gliwice), Aleksandra Jacek (Zagłębie Lubin), Joanna Dworaczyk (AZS Politechnika Koszalińska), Izabela Duda (Gościbia Sułkowice), Katarzyna Echolc (Pogoń Żory), Monika Marzec (Buducnost Podgorica) i Karolina Siódmiak (Le Havre). Oprócz Doroty Malczewskiej w rezerwie znajdują się: Sabina Kubisztal i Marzena Kot (Zagłębie), Gabriela Kornacka (Sośnica), Iwona Niedźwiedź (Piotrcovia Piotrków Tryb.) i Kamila Całużyńska (Łącznościowiec Szczecin).

Zygfryd Kuchta obserwował kilka spotkań ostatniej kolejki, m.in. w Lubinie Zagłębia z SPR Lublin. Po meczu rozmawiał z zawodniczkami. - Postanowiłem nie obciążać Sabiny Włodek grą w turniejowej serii spotkań, stąd jej brak w kadrze. Dorota Malczewska po kontuzji też powinna jeszcze oszczędzać nogę, a poza tym rozpoczyna po licencjacie studia magisterskie, więc przewidziałem ją tylko jako rezerwową - mówi trener Kuchta.

Rozgrywany po raz 24. turniej o Puchar Śląska odbędzie się w Chorzowie od 22 do 24 października. Oprócz reprezentacji Polski wystartują w nim ekipy Portugalii, Czech i Ukrainy. Przed turniejem nasza kadra będzie trenowała od 18 października na zgrupowaniu w Chorzowie.

Trener reprezentacji podkreśla, że Puchar Śląska jest elementem przygotowań do najważniejszej próby, jaką dla polskich szczypiornistek będą w listopadzie preeliminacje do mistrzostw świata. Po raz pierwszy wstępne kwalifikacje odbędą się w nowej formule - będzie to trwający tydzień turniej z udziałem sześciu zespołów. Nasza grupa będzie grała od 23 do 28 listopada w Kielcach. Rywalami Polski będą zespoły Litwy, Turcji, Słowacji, Macedonii i Islandii. Do dalszych eliminacji w systemie play-off przejdą dwie pierwsze drużyny. Pary play-off zostaną rozlosowane podczas grudniowych mistrzostw Europy. O prawo gry w mistrzostwach świata będą one walczyć w połowie czerwca przyszłego roku.