Drugi dzień mistrzostw Polski w boksie

Ośmiu z dziesięciu pięściarzy Hetmana Białystok zapewniło sobie wczoraj na ringu w Poznaniu co najmniej brązowe medale rozgrywanych tam mistrzostw Polski

Zwycięzcy wczorajszych walk w poznańskiej Arenie przechodzili do strefy medalowej. W białostockiej ekipie na wyróżnienie zasłużył Piotr Wilczewski (75 kg). Białostoczanin stoczył zaciętą walkę z Krzysztofem Sadłoniem (Walka Zabrze), na punkty wygrał 17:10.

- To był piękny pojedynek - chwali podopiecznego Jan Żyliński, trener Hetmana. - Rywalizacja w tej kategorii zapowiada się ciekawie, wszyscy półfinaliści prezentują wyrównany poziom. W kolejnej walce "Wilk" zmierzy się z Arturem Zwaryczem z Gwardii Wrocław. To powtórka finału sprzed roku, wtedy lepszy był Piotr.

W tegorocznym finale Wilczewski może spotkać się z Mirosławem Nowosadą, pod warunkiem że ten ostatni pokona w półfinale Roberta Gniota (Polonia Świdnica). Nowosada, ubiegłoroczny mistrz Polski w kategorii 69 kg, wczoraj łatwo zwyciężył 32:10 Arkadiusza Chowaniaka (Gwardia Warszawa).

W przedpołudniowej serii walk awans do półfinału zapewnił sobie Andrzej Liczik (57 kg). W trzeciej rundzie przez rsco (23:3) pokonał Mariusza Bąka (Gwardia Wrocław), a dzisiaj o finał walczyć będzie z Mariuszem Jaszowskim (AKS Strzegom). W półfinale powalczy też Piotr Sielawa (64 kg), który wygrał z młodym pięściarzem gospodarzy Sławomirem Letrem 27:9. Za rywala będzie miał srebrnego medalistę ubiegłorocznych mistrzostw Piotra Olejniczaka (PKB Poznań).

Dobrze spisał się także Daniel Zajączkowski (51 kg), pokonując 35:23 Marka Jurka (Kleofas Katowice). W półfinale sprawdzi się z Andrzejem Rżanym (Gwardia Wrocław), olimpijczykiem z Aten. Z mistrzostwami pożegnał się już Mariusz Głażewski, w trzeciej rundzie przez rsco (5:25) uległ Krzysztofowi Cieślakowi z Warszawy. Po południu dołączył do niego Paweł Juszczyk (54 kg), po tym jak 17:33 przegrał ze Zbigniewem Kołaczem (Walka Zabrze). Porażki doznał też Robert Ciulkin (Szkolniak Białystok), przegrał 7:25 z Tomaszem Mazurem (Gwardia Wrocław). Z lepszym skutkiem w tej kategorii boksował Marcin Łęgowski. Przez rsco w drugim starciu (26:6) pokonał Jakuba Suchalskiego (Sztorm Szczecin). W półfinale spotka się z Mazurem.

Przez rsco wygrywali obaj reprezentanci Hetmana w kategorii do 81 kg. Aleksy Kuziemski w trzeciej rundzie (20:0) wygrał z Jakubem Wiewiórą (Widzew Łódź), a Krzysztof Zimnoch w drugiej (21:1) pokonał Damiana Kuśmidra (Truso Elbląg). Białostoczanie między sobą wyłonią jednego finalistę w tej wadze.

Także dzisiaj na ring wyjdzie Grzegorz Kiełsa (+91 kg), jego rywalem w półfinale będzie Marcin Rekowski (Gwardia Wrocław).

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.