Plusy i minusy sportowego weekendu

Osiągnięcia sportowców z Lubelszczyzny

Plusy

Wygrana I-ligowych żużlowców TŻ Sipma

Drużyna trenera Janusza Stachyry pokonała w decydującym spotkaniu Marmę Rzeszów 52:37 i pojedzie w barażach o ekstraligę. Cały zespół zasłużył na pochwałę, choć nieco słabiej wypadł tym razem Peter Karlsson. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem lublinian. To się okaże po ostatniej kolejce ekstraligi.

Zwycięstwo szczypiornistek SPR

Lublinianki idą na razie jak burza. W trzech dotychczas rozegranych meczach odniosły komplet zwycięstw. Tym razem pokonały na własnym parkiecie Zgodę Bielszowice 33:27. W tej chwili SPR znajduje się na czele ekstraklasy.

Wygrana I-ligowych piłkarzy ręcznych Wisły Azotów

Beniaminek z Puław rozpoczął sezon od pokonania na wyjeździe spadkowicza z ekstraklasy AZS AWF Biała Podlaska i to aż 15 bramkami (37:22). Świetny mecz w drużynie Wisły Azotów rozegrał Artur Witkowski, który rzucił osiem bramek. Tyle samo zapisał na swoim koncie grający jeszcze w ubiegłym sezonie w zespole akademików Andrzej Chmielewski.

Medale zapaśników

Wolniacy Górnika Łęczna przywieźli z mistrzostw Polski w Brzegu Dolnym aż sześć medali. Złoto wywalczyli: Tadeusz Kowalski (kat. 60 kg), Krystian Brzozowski (74), Marcin Marcinkiewicz (84) i Maksymilian Witek (120). Srebro zdobył Sylwester Wojtak (55), a brąz Paweł Knap (60).

Minusy

Przegrana I-ligowego Górnika Łęczna

Łęcznianie ponieśli piątą porażkę w tym sezonie. W szóstej kolejce drużyna trenera Bogusława Kaczmarka przegrała u siebie ze stołeczną Legią 1:2. Po tej porażce Górnik spadł na ostatnie miejsce w tabeli.