Tenisiści AZS Poznań z medalami mistrzostw Polski

Ekipa juniorek trenowana przez Andrzeja Miśka pokonała w finale rozegranym na kortach w Sopocie Górnika Bytom 4:2. Punkty dla poznanianek zdobyły Olga Brózda i Kinga Kozłowska oraz Karolina Filipiak z Kariną Tomaszewską w grach podwójnych, a także Brózda i Filipiak w singlu. W składzie drużyny były też Kinga Kozlowska, Sylwia Zagórska i Anna Pałaszkiewicz.

Juniorzy swój finał DMP rozgrywali na kortach w Poznaniu i nie mieli problemów z pokonaniem UKS Radość '90 Warszawa 5:1. Dla AZS punkty zdobyli: Przemysław Stęc i Szymon Judek w deblu oraz Stęc, Kacper Owsian, Michał Walków i Michał Olejniczak w grach pojedynczych. W zespole prowadzonym przez Tomasza Schefke grał też Maciej Lorenz.

Sukcesy starszych kolegów powtórzyli też młodzicy (gracze do lat 14) pod wodzą Karola Przygodzkiego, choć ich bój o złoto był najbardziej dramatyczny. Na kortach w Gdyni zawodnicy AZS w półfinale łatwo pokonali Atrii Wałbrzych 6:0. Punkty dla poznaniaków zdobyli: Wojciech Banasik, Tomasz Mrozowski, Michał Bartoszewski i Jacek Wiącek oraz pary deblowe Banasik/Mrozowski i Bartoszewski/Mateusz Garniewicz. W niedzielnym finale młodzi akademicy tylko zremisowali z Arka Gdynia 3:3, ale lepszy bilans setów zadecydował, że to oni sięgnęli po mistrzostwo! Punkty dla AZS zdobyli w tym meczu: Banasik/Mrozowski w deblu, oraz Bartoszewski i Wiącek w grach pojedynczych.

Seniorzy poznańskiego klubu walczyli w weekend w Szczecinie w eliminacjach Pekao Open 2004 - challengera z pulą nagród 150 tys. dolarów. Trzej - Robert Goldewski, Filip Anioła i Łukasz Wodnicki - odpadli już w I rundzie. Co ciekawe, rywalem tego ostatniego był znany niegdyś rosyjski gracz Andriej Czerkasow. Jako jedyny do turnieju głównego przebił się Filip Urban, który dziką kartę do eliminacji otrzymał za udany występ w niedawno zakończonym na szczecińskich kortach turnieju ITF Magnolia Cup (pula 10 tys. dol.). W pierwszej rundzie pokonał Hiszpana Toniego Baldellou 6:1, 6:4, w drugiej wygrał z pochodzącym z Kostaryki Juanem Antonio Martinem 7:6, 6:4, wreszcie po dramatycznym pojedynku pokonał Germana Puentesa z Hiszpanii 6:4, 3:6, 7:6(3) i awansował do turnieju głównego. W pierwszej rundzie rywalem poznaniaka będzie rozstawiony z nr 2 Hiszpan David Sanchez (58. gracz w rankingu ATP). Urban z Aniołą zagrają też w Szczecinie w turnieju debla.

Nabór do klubu

Sekcja tenisowa AZS Poznań przyjmuje zapisy dzieci do szkółek tenisowych. Zgłoszenia i informacje pod nr tel. 851 85 95.