We wtorek rozpoczyna się grupowa rywalizacja o Puchar Polski w piłce nożnej

Piłkarze I i II ligi rozpoczynają dziś grę o Puchar Polski. PZPN zmienił formułę rozgrywek - 32 drużyny, które pozostały w rywalizacji, zostały podzielone na osiem grup. Do dalszej fazy awansują po dwie najlepsze z każdej grupy.

Nasz region reprezentują w rozgrywkach: Koszarawa Żywiec, Szczakowianka Jaworzno, które wspólnie z Wisłą Kraków i Tłokami Gorzyce rywalizują w grupie I, Piast Gliwice, który razem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, GKS Bełchatów i Olimpią Sztum znalazł się w grupie IV, Odra Wodzisław, która zmierzy się z Wisłą Płock, ŁKS Łódź i Kujawiakiem Włocławek w grupie V oraz GKS Katowice, Górnik Zabrze i Podbeskidzie Bielsko-Biała, które wspólnie ze Skalnikiem Gracze walczą o miejsca premiowane awansem w grupie VII.

W naszym regionie dziś o godz. 15.30 dwa mecze: Szczakowianka - Koszarawa oraz Podbeskidzie - Górnik. - Na pewno zmienię skład w porównaniu ze spotkaniem ligowym przeciwko Piastowi Gliwice - mówi Janusz Białek, szkoleniowiec Szczakowianki. - Dam odpocząć Maćkowi Iwańskiemu. Niepewny jest też występ kontuzjowanych Grzegorza Kaliciaka i Piotra Gierczaka. Ich zmiennicy na pewno powalczą o zwycięstwo - zapewnia.

Meczowi w Bielsku-Białej smaczku dodaje fakt, że trenerem gospodarzy jest były szkoleniowiec zabrzan Jan Żurek, a czołowym zawodnikiem Adam Kompała, który przez pięć sezonów grał na Roosevelta. - Walki na pewno nie zabraknie. Liczę co najmniej na remis - mówi Stanisław Piecuch, prezes Podbeskidzia.