Niedźwiadek Chełm wygrał Memoriał Wielgusa

Młodzi piłkarze chełmskiego Niedźwiadka bezapelacyjnie zwyciężyli w finale Memoriału Marka Wielgusa. W nagrodę obejrzą w Wiedniu mecz eliminacji do mistrzostw świata Austria - Polska

Turniej finałowy IX Memoriału Marka Wielgusa został rozegrany na stadionie Amiki Wronki. Wystartowało w nim 8 zespołów piłkarzy z rocznika 1993, które wyszły zwycięsko z eliminacji obejmujących na koniec regiony składające się z dwóch województw. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Niedźwiadek Chełm dostał się do finału, wygrywając w konkurencji zespołów z województw lubelskiego i mazowieckiego.

We Wronkach zespół prowadzony przez trenerów Anatola Obucha i Zygmunta Korzeniowskiego okazał się prawdziwą rewelacją i nie dał rywalom szans na nawiązanie walki. W fazie grupowej pokonał najpierw Naki Olsztyn 5:1, a następnie Jedynkę Tokarnia (reprezentującą mocne piłkarsko województwa śląskie i małopolskie) rozgromił aż 10:1. Na zakończenie gier w grupie chełmianie pokonali Stal Szczecin 3:2 i zajęli oczywiście pierwsze miejsce. W półfinale odprawili Zawiszę Świdnica 4:0, a w finale także 4:0 wygrali z reprezentującą Wielkopolskę Zgodą Olszowa.

Drużyna z Chełma i jej trenerzy zbierali za swoją postawę zewsząd gratulacje, m.in. od Lesława Ćmikiewicza i Pawła Janasa.

Za najlepszego zawodnika turnieju został uznany chełmianin Sebastian Dąbrowski, a za najlepszego bramkarza jego kolega z drużyny Adrian Bartnicki. Warto dodać, że w całym cyklu poczynając od eliminacji okręgowych, Niedźwiadek rozegrał w sumie 26 meczów i 25 wygrał a jeden zremisował.

Chłopcy wrócili z Wronek pod wrażeniem świetnych obiektów Amiki, na których grali. Wywalczyli na nich niezwykle atrakcyjną nagrodę - w październiku pojadą z reprezentacją Polski do Wiednia, gdzie obejrzą jej mecz z Austrią w eliminacjach do mistrzostw świata.

Zespół Niedźwiadka, stoją od lewej: Adrian Bartnicki, II trener Zygmunt Korzeniowski, Sebastian Dąbrowski, Łukasz Kucharzyk, Mikołaj Biały, trener Anatol Obuch, Adrian Siatka; klęczą od lewej: Tomasz Pogorzelec, Marcin Wiechnik, Rafał Kasprzak, Paweł Jabkowski, Jakub Czekierda