Turniej siatkarzy w Hajnówce

Siatkarze Moderatora przegrali wczoraj po tie-breaku w finale turnieju o Puchar Burmistrza Hajnówki. Lepszy okazał się zespół VBK Falkenbergs, który zamierza walczyć o mistrzostwo Szwecji

Obie drużyny w sobotnich grach grupowych nie miały większych trudności z wygraniem po dwa razy. Więcej oczekiwano po zespole Feniksa Volley Mińsk. Jednak zamiast beniaminka ekstraligi białoruskiej do Hajnówki przyjechała drużyna 16-latków. Białorusini i tak nie byli najsłabsi, bo w grupie pokonali 3:0 Olympię Berlin, w której występuje większość reprezentantów Niemiec juniorów.

Hajnowianie powinni spokojnie poradzić sobie ze Szwedami (w ich składzie zagrało dwóch Amerykanów). Co prawda, VBK Falkenbergs to trzecia drużyna ubiegłego sezonu tamtejszych rozgrywek, a teraz ich trener zapowiada nawet walkę o mistrzostwo, ale zespół ten nic wielkiego nie zaprezentował. Siatkarze Moderatora górowali nad rywalami wzrostem, powinni także umiejętnościami. Liczne błędy brały się zapewne stąd, że to dopiero pierwsze gry kontrolne naszego zespołu. Gospodarze słabo zagrywali i nie najlepiej odbierali serwis Szwedów. Dlatego przegrali dwa pierwsze sety. Kiedy w dwóch kolejnych okazali się zdecydowanie lepsi, wydawało się, że wygrają. Ale tie-breaka oddali bez walki.

Hajnowianie przystąpili do turnieju z trzema kolejnymi nowymi zawodnikami, ostatnio występującymi w Necie Ostrołęka: Andrzejem Kubłem, Dariuszem Werpachowskim i Zbigniewem Obrębskim.

- Mamy teraz 15 zawodników gotowych do gry w Serii B - tłumaczy trener Jacek Wesołowski. - Każdy będzie miał możliwość wykazania się, bo zgłosimy zespół rezerw do trzeciej ligi. Jesteśmy przygotowani na różne niekorzystne okoliczności.

W środę Moderator zagra w Ostrowie Wielkopolskim w Pucharze Polski. Nie powinien mieć problemów z drużyną OUKS, zwycięzcą rozgrywek wojewódzkich w Wielkopolsce. Kolejnym rywalem będzie tydzień później rywal z Serii B Czarni Radom.

WYNIKI TURNIEJU

Grupa A: Moderator - Fenix 3:0, Fenix - Olympia 3:0, Moderator - Olympia 3:0. B: Moderator II - Falkenbergs 1:3, WTS Warka - Moderator II 3:0, Falkenbergs - WTS Warka 3:1. O miejsce 5.: Moderator II - Olympia 3:2. O miejsce 3.: Warka - Fenix 3:0. O miejsce 1.: Moderator - Falkenbergs 2:3 (22:25, 23:25, 25:19, 25:21, 15:8).

Rywalizacja o szóstkę

Aż 15 zawodników rywalizuje o miejsce w podstawowym składzie Moderatora. Trener Jacek Wesołowski ocenia: - Największa rywalizacja jest na przyjęciu. Wołosz, Aleksandrowicz i Antoniuk to równorzędni zawodnicy. Pierwszym rozgrywającym jest Malczewski. Maciek Wesołowski dopiero od niedawna może trenować na pełnych obrotach po kontuzji. Jeśli chodzi o grę środkowych, jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się nam pozyskać Gołębiewskiego. Drugim na dziś jest Babińczuk. Ponadto jest Iwaniuk i Werpachowski, którzy podnoszą rywalizację. Wśród atakujących duże możliwości ma Hajbowicz. Drugi na dziś jest młody Kacperski, który strasznie przykłada się do zajęć i nie zamierza łatwo sprzedać skóry. Libero jest na razie zagwarantowane dla Obrębskiego.