W weekend 6. kolejka III ligi

Po zwycięstwie w zaległym meczu Hutnik znów zameldował się w czołówce. W niedzielę hutnicy będą chcieli potwierdzić wysoką formę w meczu z Heko. Wisła II powalczy o pierwsze wyjazdowe punkty na trudnym terenie w Lublinie, a rewelacyjny beniaminek z Zabierzowa zagra z Wierną Małogoszcz.

Górnik Wieliczka, czwarta z małopolskich drużyn, powinien dziś pokonać Pogoń Leżajsk 2:0. Górnicy w takim stosunku zwyciężali dotąd u siebie, a na wyjeździe przegrywali wszystkie mecze. - Wygląda na to, że będziemy wygrywać tylko u siebie - żartuje trener Tadeusz Piotrowski. W meczu z Pogonią nie zagrają kontuzjowani od dłuższego czasu Marcin Juszczyk, Tomasz Kozieł i Krzysztof Kusia.

W Hutniku będzie mógł już zagrać Grzegorz Jasiak, który odpokutował czerwoną kartkę. Trener Robert Kasperczyk może mieć jednak kłopot z obsadzeniem linii defensywnych. W środowym meczu z Polonią Przemyśl kluczowi obrońcy - Robert Stanula i Goran Atanasković - tak nieszczęśliwie zderzyli się głowami, że pierwszy wrócił ze szpitala z pozszywaną głową, a drugi pozostał tam z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Stanula prawdopodobnie będzie zdolny do gry.

Kmita Zabierzów wciąż bez porażki i w meczu z Wierną będzie chciała podtrzymać znakomitą passę. Nie będzie o to łatwo, gdyż beniaminek z Małogoszczy odprawił już z kwitkiem Tłoki Gorzyce (3:1) i Hetmana Zamość (4:1).

Rezerwy "Białej Gwiazdy" u siebie wygrywają raczej pewnie, zaś z meczów wyjazdowych nie przywieźli jeszcze ani punktu. W Lublinie niełatwo będzie się przełamać młodym wiślakom.

6. kolejka III ligi: Motor Lublin - Wisła II (sb., godz. 16), Górnik Wieliczka - Pogoń Leżajsk (sb., 17), Hutnik Kraków - Heko Czermno (nd., 16), Wierna Małogoszcz - Kmita Zabierzów (nd., 17), w pozostałych meczach: Hetman Zamość - Lewart Lubartów (nd., 16), Tłoki Gorzyce - Stal Rzeszów (nd., 17), Polonia Przemyśl - Stal Stalowa Wola (nd., 17), Sandecja - Pogoń Staszów (przełożony na 22 września, godz. 16).