W weekend w Hajnówce odbędzie się turniej siatkarski

W międzynarodowym towarzystwie przebiegać będzie rywalizacja w 3. Turnieju o Puchar Burmistrza Hajnówki. Gospodarzem rozpoczynającej się w sobotę imprezy będzie miejscowy Moderator, beniaminek Serii B

Co roku na turniej o Puchar Burmistrza siatkarze Moderatora zapraszają do swojej miejscowości ekipy z zagranicy. Tym razem na parkiecie hali miejscowego liceum zagra m.in.: VBK Falkenbergs, wicemistrz Szwecji, w składzie którego występuje aż czterech reprezentantów tego kraju.

- To drużyna prezentująca poziom czołowych drużyn Serii B - mówi Jacek Wesołowski, trener Moderatora. - Dzięki kontaktom Krzysztofa Felczaka, trenera MOS-u Wola Warszawa [mistrzowie Polski juniorów - red.] udało nam się zaprosić również juniorską reprezentację Niemiec.

Stawkę zespołów - zaczynających dziś zmagania w grupach - uzupełnia Felix Volley Mińsk, beniaminek ekstraligi białoruskiej oraz drugoligowa WTS Warka, która ma aspiracje awansu do Serii B.

- Ambicje drużyny z Warki poparte są wysokim budżetem, który jest dwa razy większy od naszego - przekonuje trener Wesołowski. - W tym zespole występuje nasz były siatkarz Arnold Kopyść, któremu chcemy na tym turnieju zgotować godne pożegnanie.

W ostatniej chwili z przyjazdu do Hajnówki zrezygnowała za to ekipa AZS-u Politechniki Warszawskiej. Dlatego do turniejowych zmagań Moderator wystawi dwie drużyny. Dla hajnowskich siatkarzy będzie to praktycznie pierwsza szansa rozegrania kilku wartościowych sparingów. Za taki trudno bowiem uznać wygrany głębokimi rezerwami mecz z Biebrzą Lipsk (3:0). Okres przygotowań do sezonu Serii B podopieczni trenera Wesołowskiego rozpoczęli treningami na własnych obiektach, później wyjechali na obóz do Augustowa. Teraz drużyna jest w fazie zgrywania oraz intensywnej pracy nad elementami taktycznymi.

Początek zawodów o godz. 10, kontynuacja w niedzielę także od godz. 10.