Żeglarstwo. Srebrny standard

Jarosław Cieślak z Klubu Wodnego Enif Częstochowa został wicemistrzem Polski w żeglarskiej klasie Omega Standard

Regaty rozegrano w Tałtach koło Mikołajek. Trwały trzy dni, od piątku do niedzieli. Startowało pięćdziesiąt załóg. - Pierwszy z dziesięciu wyścigów nie był dla nas najlepszy - mówi Jarosław Cieślak. - Wydawało się nam, że popełniliśmy falstart i wróciliśmy na start. W efekcie zajęliśmy czwarte miejsce. Następne trzy wyścigi wygraliśmy i po pierwszym dniu byliśmy liderami.

Drugi dzień nie był najlepszy dla częstochowskiej załogi. - Gwałtownie zmieniła się pogoda, przestało wiać, mżył deszcz, co nam nie sprzyjało i spadliśmy na drugie miejsce - mówi wicemistrz Polski. - W niedzielę bardziej skupialiśmy się na obronie pozycji niż walce o pierwsze miejsce.

Załogę Cieślaka tworzyli Jacek Olszowski i Marcin Michałowski. - Na co dzień pływam z inną załogą w klasie Omega Regatowa, ponieważ jednak koledzy nie mogli pojechać do Tałt, trochę doraźnie wystartowałem z klasie Standard z inną załogą. Jak widać, z powodzeniem.

W klasie Regatowej Jarosław Cieślak wystartuje już w piątek. W Kamieniu Pomorskim odbędzie się finał Pucharu Polski. - W tej chwili zajmuję w nim siódme miejsce - mówi zawodnik klubu Enif. - Jest szansa, żeby przesunąć się na szóstą pozycję.

W Częstochowie, a dokładnie na zbiorniku w Poraju, żeglarzy będzie można zobaczyć 18 i 19 września podczas zawodów Pucharu Śląska w klasie Omega. Wystartuje ponad 20 łódek.