Dziesięć medali łódzkich lekkoatletów

Najlepszym łódzkim zawodnikiem młodzieżowych mistrzostw Polski w Gdańsku okazał się Michał Niemyjski, który wywalczył złoty i dwa brązowe medale

Zawodnik AZS Łódź startował w trójskoku, skoku w dal i w sztafecie. Najlepiej poszło mu w pierwszej w konkurencji. 15,43 m to rekord życiowy, który dał łodzianinowi złoty medal. Po raz drugi Niemyjski stanął na podium w skoku w dal. Tym razem uzyskany rezultat - 7,38 m - pozwolił na zajęcie trzeciego miejsca.

Medale zdobyli także biegacze AZS. Na 400 m przez płotki trzecią pozycję wywalczył Daniel Bródka. Jego sukces w biegu płaskim na jedno okrążenie skopiował Daniel Dąbrowski. Ta dwójka plus Andrzej Skarba i Bartosz Bartocha w sztafecie 4x400 m musieli uznać wyższość tylko AZS AWF Wrocław. W biegu rozstawnym 4x100 m łodzianie w składzie Dąbrowski, Bródka, Niemyjski i Michał Korczyński przegrali z Gwdą Piła i AZS AWF Warszawa.

Kobiety wywalczyły tylko trzy medale. W trójskoku srebro zdobyła Joanna Szczygielska z AZS (12,90 m). W biegu na 400 m ppł za Agnieszką Karpiesiuk (LKS Ostróda) znalazły się Dominika Stokowska (Start Łódź) i Katarzyna Pietrzyk (AZS Łódź).

W klasyfikacji klubowej AZS był piąty wśród 90 klubów.