Finał Grand Prix Radomia w siatkówce plażowej

Marcin Kurzawa i Michał Kalita zwyciężyli w 10. edycji Grand Prix Radomia w siatkówce plażowej. Tegoroczny cykl był jednym z najlepszych w historii

To opinia nie tylko organizatorów, ale przede wszystkim zawodników. W finale wystąpiło siedem najlepszych par, które o udział walczyły w ośmiu turniejach eliminacyjnych. Stawka była niezwykle wyrównana, a świadczy o tym najlepiej fakt, że żadnej z drużyn nie udało się zachować czystego konta.

Zwycięzcami turnieju zostali Michał Kalita i Marcin Kurzawa. Obaj mają za sobą występy w zespołach ligowych, a co za tym idzie - pewne doświadczenie. Choć w całym cyklu mieli lepsze i gorsze występy, to w sobotę zagrali najrówniej, zasłużenie stając na najwyższym stopniu podium.

Wicemistrzowski tytuł przypadł parze z Jastrzębia - Romanowi i Krzysztofowi Wanatom. Bracia mieli oczywiście apetyty na zwycięstwo, ale jak powiedział Krzysztof: - Dyspozycja dnia nie pozwalała na więcej. Miejsce trzecie wywalczyli Adrian Stańczak i Marcin Drewin. Juniorzy Jadaru w tym sezonie spisywali się rewelacyjnie, ale na finiszu zabrakło im nie tyle umiejętności, co szczęścia. W bezpośrednim pojedynku z Kurzawą i Kalitą przegrali 24:26, i był to jeden z najlepszych pojedynków finału.

Wśród najlepszych zabrakło natomiast obrońców tytułu z ubiegłorocznej edycji - Adriana Sorsy i Bartosza Czerwiaka. Sympatyczna para z Jastrzębia walczyła dzielnie i naprawdę brakowało niewiele, by zgarnęła główne trofeum.

W ciągu dwóch miesięcy rywalizacji w ośrodku MOSIR-u na Borkach zagrało blisko 30 par z różnych regionów kraju. Nie obyło się oczywiście bez zgrzytów organizacyjnych (brak odpowiedniej ilości i czystości piachu - przyp. autor), ale stale rosnąca frekwencja świadczy o tym, że w środowisku jest nadal spore zapotrzebowanie na tego typu imprezy.

Najlepsi uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Pozostali statuetki. Organizatorzy wyróżnili sędziego Romana Fomina, który od początku Grand Prix prowadzi te zawody. W tym roku pomagał panu Romanowi nie mniej znany radomski siatkarz Andrzej Skorupa.

Końcowa kolejność: 1. M. Kalita, M. Kurzawa - 10 pkt, 2. K. Wanat, R. Wanat - 9 pkt, 3. M. Drewin, A. Stańczak - 9 pkt, 4. A. Sorsa, B. Czerwiak - 9 pkt, 5. M. Ciapała, D. Słomka - 9 pkt. 6. J. Sawiczyński G. Szpilski - 9 pkt., 7. K. Gutkowski, P. Śliwa.

Organizatorem cyklu było Radomskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Radomiu przy współudziale MOSiR-u, Urzędu Miejskiego i Urzędu Marszałkowskiego.